Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 58968763

Aktualna strona: 7989

Wydrukowano: 0

Opieka nad dziećmi do lat 3

Nowelizacja ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 z dniem 1 stycznia 2018 r.


Z dniem 1 stycznia 2018 r.  znowelizowana zostaje ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.  Zmiany będą dotyczyły między innymi zakresu oraz sposobu składania wniosków o wpis, zmianę oraz wykreślenie z rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Zmiany te dotyczyć będą również wykazu dziennych opiekunów, który od 1 stycznia 2018 r., z uwagi na zmianę zakresu informacji w nim zawartych zmieni się w wykaz dziennych opiekunów oraz podmiotów ich zatrudniających.

                Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na art. 34. ustawy z dnia 7 lipca 2017 r. ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin, z którego wynika, iż do 31 stycznia 2018 r. wszystkie podmioty prowadzące żłobki i kluby dziecięce oraz zatrudniające dziennych opiekunów będą zobowiązane uzupełnić (za pośrednictwem  PIU Emp@tia) dane w rejestrze lub wykazie.

 


Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin