Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 67222203

Aktualna strona: 346690

Wydrukowano: 4305

Pomoc w Szczecinie

Pomoc bezdomnym w okresie zimy 2016/2017 na terenie Miasta Szczecin


Zima jest okresem najtrudniejszej i wzmożonej pracy dla instytucji, które niosą pomoc osobom bezdomnym. Pogotowie Zimowe jak co roku będzie działało od 1 listopada do 31 marca. W tym czasie pracownicy MOPR, Stowarzyszenia Feniks wspólnie z innymi instytucjami oraz służbami mundurowymi intensyfikują swoje działania, aby udzielić jak najlepszej pomocy osobom bezdomnym, dla których zima to wyjątkowo trudny okres.

Pogotowie Zimowe dla osób bezdomnych będzie trwało od 1 listopada 2016 r., do 31 marca 2017 r. Na terenie Szczecina funkcjonuje 8 schronisk dla osób bezdomnych, w których w okresie zimowym znajduje się 505 miejsc.

  • Schronisko przy ul. Zamkniętej 5 (Stowarzyszenie Feniks)
  • Schronisko przy ul. Tczewskiej 32 (PKPS)
  • Schronisko dla osób przewlekle somatycznie chorych przy ul. Hryniewieckiego (Stowarzyszenie „Złoty Wiek”)
  • Schronisko dla kobiet, ul. Piaseczna 4 (Caritas)
  • Schroniska przy ul. Strzałkowskiej 24, Racibora 62, Nehringa 14 (3 placówki Caritasu)
  • Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn, ul. Bulwar Gdański 31.
     

W okresie zimowym pracownicy Działu Pomocy Osobom Bezdomnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie prowadzą intensywne działania z Policją i Strażą Miejską mające na celu zlokalizowanie koczowisk, w których przebywają osoby bezdomne i ich identyfikację. Tego rodzaju patrole przeprowadzane są kilka razy w miesiącu. Osoby bezdomne są wówczas informowane o możliwości skorzystania z miejsca w schronisku wraz z podaniem adresu placówek. W razie odmowy pomocy pracownicy zabezpieczają podstawowe potrzeby takiej osoby oferując np. pomoc w formie gorącego posiłku w barze.

Ponadto w przypadku otrzymania zgłoszenia o osobie bezdomnej przebywającej w dowolnym miejscu na terenie Szczecina pracownik Działu Pomocy Osobom Bezdomnym, wraz z patrolem straży miejskiej lub samodzielnie, udaje się na miejsce i przeprowadza interwencję, aby pomóc osobie bezdomnej.

Koordynatorem wszystkich działań podczas Pogotowia Zimowego jest Dział Pomocy Osobom Bezdomnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotował również ulotkę informacyjną, która trafi do m. in. spółdzielni mieszkaniowych, STBS, ZBiLK, ZDiTM, PKP, PKS. Można znaleźć w niej wszelkie informację o tym jak zachować się w przypadku osoby bezdomnej przebywającej na klatkach schodowych, przystankach, dworcach lub w innych miejscach.

Nie zwlekaj, zadzwoń do profesjonalistów, którzy obejmą pomocą osobę bezdomną:

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie

Dział Pomocy Osobom Bezdomnym
ul. Jana Kazimierza 20,
tel. 91 48 75 771

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie

Sekcja Interwencji Kryzysowej
ul. Sikorskiego 3,
tel. całodobowy 91 48 57 580, 19289

Pogotowie Zimowe dla Osób Bezdomnych Prowadzone przez Stowarzyszenie "Feniks"

ul. Zamknięta 5,
tel. całodobowy 91 42 16 122


Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin