Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 64180552

Aktualna strona: 9228

Wydrukowano: 862

Szczeciński Program Olimpijski i Paraolimpijski

Program Przygotowań Olimpijskich oraz Paraolimpijskich


   

 

lp. nazwisko i imię osiągnięcia KWOTA ROCZNA
STYPENDIA OLIMPIJSKIE 2018 r. (za wyniki osiągnięte w 2017 r.) 
1. Norbert Kuczyński 2ME 26 400,00 zł
2. Skrzypulec Agnieszka Maria 1MŚ 38 400,00 zł
3. Enaoui Sofia udział MŚ 9 600,00 zł
4 Damian Błocki udział MŚ  9 600,00 zł
5 Patryk Dobek udział MŚ 9 600,00 zł
6 Ewa Tracz 2 ME 26 400,00 zł
7 Damian Zieliński 1 MP 12 000,00 zł
8 Kuczyński Kamil 2 PŚ  32 400,00 zł
9 Maciej Bielecki 4 MŚ 28 800,00 zł
10 Zaborowski Filip 7 MŚ 18 000,00 zł
11 Jakub Książek 3ME 22 800,00 zł
12 Lisek Piotr 2 MŚ 34 800,00 zł
STYPENDIA PARAOLIMPIJSKIE 2018 r. (za wyniki osiągnięte w 2017 r.) 
1. Woźniak Paulina 1 MŚ 16 800,00 zł
2 Skrzypiński Arkadiusz 8MŚ 7 200,00 zł
3 Gadowski Michał 3 MŚ 13 200,00 zł
4 Majka Jolanta 3 MŚ 13 200,00 zł
5 Kailing Jarosław 8 MŚ 7 200,00 zł
6 Okoniewski Sławomir 3PŚ 11 200,00 zł
7 Chojnowski Patryk 1 MŚ 16 800,00 zł
Stypendia Olimpijskie Głuchych( za wyniki osiagniete w 2017 r.)
1 Justyna Siwek 2 L IO  14 400,00 zł

STYPENDIA OLIMPIJSKIE 2017 r.

lp.

nazwisko i imię

osiągnięcia

KWOTA ROCZNA

1

Wojtyra Małgorzata

2MŚ

36 000,00 zł

2

Skrzypulec Agnieszka Maria

5MŚ

30 000,00 zł

3

Ziemiński Kacper

udział IO

13 800,00 zł

4

Maciej Bielecki

1MEd,

22 080,00 zł

5

Kamil Kuczyński

1MEd,

22 080,00 zł

6

Zieliński Damian Wojciech

1klasyfikacjaPŚ

36 000,00 zł

7

Kuczyński Norbert Ryszard

3ME

22 080,00 zł

8

Matkowski Marcin

udział IOd

12 000,00 zł

9

Zaborowski Filip Jakub

7ME

22 080,00 zł

10

Sawrymowicz Mateusz

udział IO

13 800,00 zł

11

Ennaoui Sofia

7ME

22 080,00 zł

12

Błocki Damian Adrian

udział MŚd

12 000,00 zł

13

Lisek Piotr

3MŚ

36 000,00 zł

STYPENDIA PARAOLIMPIJSKIE 2017 r.

lp.

nazwisko i imię

osiągnięcia

KWOTA ROCZNA

1

Majka Jolanta

8IPOd,

12 000,00 zł

2

Gadowski Michał

8IPOd

12 000,00 zł

3

Chojnowski Patryk Karol

2IPO

15 600,00 zł

4

Kailing Jarosław

8PŚ=8ME

7 200,00 zł

5

Skrzypiński Arkadiusz

2klasyfikacja PŚ

12 400,00 zł

6

Karliński Patryk Robert

1MŚ

15 600,00 zł

7

Woźniak Paulina Kamila

4IPO

14 400,00 zł

8

Nicpoń Jakub

4ME

10 800,00 zł

 

 
Stypendia Olimpijskie 2016 r.
Lp. Nazwisko i Imię Osiągnięcia w 2015 r. Kwota roczna (zł)
1. Bielecki Maciej 7 miejsce klasyfikacja generalna Pucharu Świata (drużyna)  4 800
2. Ennaoui Sofia bieg półfinałowy ME 31 200
3. Gadzina Joanna 4 miejsce MŚ (drużyna) 4 800
4. Kuczyński Kamil 7 miejsce MŚ (drużyna) 14 400
5. Lisek Piotr 3 miejsce MŚ 31 200
6. Matkowski Marcin 8 miejsce końcoworczno lista klasyfikacyjna ATP gra podwójna 31 200
7. Pihan Kulesza Marta 5 miejsce ME 14 400
8. Sawrymowicz Mateusz 22 miejsce MŚ 14 400
9. Skrzypulec Agnieszka 6 miejsce MŚ (załoga 2 os.) 31 200
10. Stasiak Małgorzata 4m MŚ (drużyna) 4 800
11. Stelmaszyk Jonasz 69 miejsce MŚ 4 800
12. Wojtyra Małgorzata 5 miejsce ME 31 200
13. Zaborowski Filip 12 miejsce MŚ 14 400
14. Zembrzuska Hanna 45 miejsce MŚ 4 800
15. Zieliński Damian 3 miejsce ME 31 200
16. Ziemiński Kacper 8 miejsce MŚ 31 200
       
Stypendia Paraolimpijskie 2016 r.
Lp. Nazwisko i Imię Osiągnięcia w 2015 r. Kwota roczna (zł)
1. Andruszkiewicz Waldemar 8 miejsce PŚ Szczecin (impreza równoważna z ME) 3 100
2. Chojnowski Patryk 1 miejsce ME 13 300
3. Gadowski Michał 7 miejsce MŚ (osada 2 os.) 13 300
4. Hańtzschel Joanna 17 miejsce MŚ (osada 4os.) 3 100
5. Kaczmarek Michał 6 miejsce ME (drużyna) 3 100
6. Kailing Jarosław 12 miejsce MŚ 9 600
7. Labocha Tomasz 6 miejsce ME (drużyna) 3 100
8. Majka Jolanta 7 miejsce MŚ (osada 2 os.) 13 300
9. Małecki Andrzej 6 miejsce ME (drużyna) 3 100
10. Okoniewski Sławomir 5 miejsce PŚ Szczecin (impreza równoważna z ME) 3 100
11. Skrzypiński Arkadiusz 4 miejsce MŚ 9 600
12. Sondej Tadeusz 3 miejsce PŚ Szczecin (impreza równoważna z ME) 3 100
13. Wandachowicz Zbiegniew 7 miejsce MŚ  9 600
14. Woźniak Paulina 4 miejsce MŚ 9 600
 

 

Stypendia Olimpijskie 2015 r.

Lp.

Nazwisko i Imię

Osiągnięcia w 2014 r.

Kwota roczna (zł)

1.

Zieliński Damian

2 miejsce ME (senior)

28 000

2.

Pihan Kulesza Marta

4 miejsce ME (senior)

26 400

3.

Wojtyra Małgorzata

4 miejsce MŚ (senior, drużynowo)

26 400

4.

Lisek Piotr

6 miejsce ME (senior)

24 800

5.

Bielecki Maciej

7 miejsce MŚ (senior, drużynowo)

21 600

6.

Licznerski Piotr

5 miejsce ME (senior)

20 800

7.

Kuchta Konrad

7 miejsce MMŚ (młodzieżowiec)

16 800

8.

Zieliński Dawid

8 miejsce ME  (senior, drużynowo)

16 800

       

Stypendia Paraolimpijskie 2015 r.

Lp.

Nazwisko i Imię

Osiągnięcia w 2014 r.

Kwota roczna (zł)

1.

Chojnacki Patryk

1miejsce MŚ

15 200

2.

Skrzypiński Arkadiusz

3 miejsce MŚ

13 600

3.

Karliński Patryk

2 miejsce ME

12 000

4.

Sondej Tadeusz

8 miejsce MŚ

10 800

5.

Woźniak Paulina

3 miejsce ME

11 600

6.

Gadowski Michał

7 miejsce MŚ (drużynowo)

10 400

7.

Pawlak Jolanta

7 miejsce MŚ (drużynowo)

10 400

8.

Mejsner Piotr

7 miejsce ME

8 504

 

 

Stypendia Olimpijskie 2014 r.

Lp.

Nazwisko i Imię

Osiągnięcia w 2013 r.

Kwota roczna (zł)

1.

Licznerski Piotr

2 miejsce ME (senior)

19 800

2.

Wasielewski Konrad

2 miejsce ME (senior)

19 800

3.

Cięszkowski Paweł

8 miejsce ME (senior)

15 700

4.

Zagórski Tomasz

8 miejsce ME (senior)

15 700

5.

Białkowski Kacper

3 miejsce MMŚ (młodzieżowiec)

14 200

6.

Kuchta Konrad

3 miejsce MMŚ (młodzieżowiec)

14 200

7.

Wojtyra Małgorzata

4 miejsce MŚ (senior, drużynowo)

24 700

8.

Zieliński Damian

7 miejsce ME (senior)

16 000

9.

Kuczyński Kamil

5 miejsce ME (senior, drużynowo)

16 800

10.

Ziemiński Kacper

5 miejsce ME (senior)

16 800

11.

Skrzypulec Agnieszka

6 miejsce ME (senior)

15 800

12.

Damorka Wójcik Natalia

6 miejsce ME (senior)

15 800

13.

Stachowska Monika

4 miejsce MŚ (senior, drużynowo)

24 700

14.

Staiak Małgorzata

4 miejsce MŚ (senior, drużynowo)

24 700

15.

Matkowski Marcin

6 miejsce ATP finał Word Tour Doubles (senior)

22 800

       

Stypendia Paraolimpijskie 2014 r.

Lp.

Nazwisko i Imię

Osiągnięcia w 2013 r.

Kwota roczna (zł)

1.

Gadowski Michał

5 miejsce Puchar Świata

11 800

2.

Okoniewski Sławomir

2 miejsce ME

12 800

3.

Pawlak Jolanta

5 miejsce Puchar Świata

11 800

4.

Skrzypiński Arkadiusz

4 miejsce MŚ

11 800

5.

Wilk Rafał

1 miejsce ranking UCI -Puchary Świata EU

22 800

6.

Wandachowicz Zbigniew

4 miejsce MŚ

10 900

7.

Siwek Justyna

4 miejsce Letnie Igrzyska Głuchych

10 600

 

 

Stypendia Olimpijskie 2013 r.

Lp.

Nazwisko i Imię

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Kwota roczna (zł)

1.

Kolbowicz Marek

6 miejsce

31 000

2.

Wasielewski Konrad

6 miejsce

31 000

3.

Sawrymowicz Mateusz

7 miejsce

31 000

4.

Skrzypulec Agnieszka

12 miejsce

23 500

5.

Zieliński Damian

14 miejsce (drużynowo)

23 500

6.

Bielecki Maciej

14 miejsce (drużynowo)

23 500

7.

Kuczyński Kamil

14 miejsce (drużynowo)

23 500

8.

Ziemiński Kacper

17 miejsce

20 000

9.

Pihan-Kulesza Marta

19 miejsce

20 000

10.

Matkowski Marcin

17 miejsce (II runda)

20 000

11.

Jaskółka Marek

47 miejsce

17 250

12.

Krupecki Oskar

członek reprezentacji olimpijskiej

17 000

       

Stypendia Paraolimpijskie 2013 r.

Lp.

Nazwisko i Imię

Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012

Kwota roczna (zł)

1.

Rafał Wilk

1 miejsce

21 000

2.

Woźniak Paulina

3 miejsce

18 750

3.

Arkadiusz Skrzypiński

5 miejsce

13 500

4.

Szulc Jolanta

7 miejsce

13 500

5.

Pawlak Jolanta

10 miejsce

13 500

6.

Gadowski Michał

10 miejsce

13 500

 

ZAWODNICY OBJĘCI PROGRAMEM PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH ORAZ PARAOLIMPIJSKICH W ROKU 2012

 

 

Uchwałą Nr LII/1360/10 Rady Miasta Szczecin z dnia 25 października 2010 r. przyjęto Szczeciński Program Olimpijski i Paraolimpijski.

Wyodrębnienie w budżecie Gminy Miasto Szczecin środków finansowych przeznaczonych na przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich podyktowane jest istnienieniem potrzeby zdecydowanego wsparcia szeroko pojętego sportu kwalifikowanego oraz priorytetowych dyscyplin sportowych. Przy ograniczonej bazie sportowej oraz niewystarczającej ilości specjalistycznych obiektów sportowych sportowcy zrzeszeni w klubach sportowych mających swą siedzibę w granicach administracyjnych Gminy Miasto Szczecin odnoszą wyniki sportowe na skalę światową

Wsparcie finansowe i organizacyjne przygotowań reprezentacji Miasta Szczecin na Igrzyska Olimpijskie. Stworzenie zawodnikom objętym programem optymalnych warunków przygotowań a jednocześnie potrzeba trwałego związania ich ze środowiskiem sportowym miasta Szczecin. Dostrzeżenie roli tej grupy sportowców w procesie promocji Miasta Szczecin na arenie kraju oraz poza jego granicami. Określenie przywilejów, ale także obowiązków, jakie powinien, także na rzecz Gminy Miasto Szczecin, spełniać każdy sportowiec objęty programem. Zabezpieczenie klubów sportowych przed exodusem najwybitniejszych zawodników do innych, często bogatszych klubów sportowych z całego kraju. Stworzenie optymalnych warunków dla przygotowań, które mają doprowadzić do uczestnictwa w IO a najwybitniejszych do medali na tychże Igrzyskach. 

Zakres rzeczowy i finansowy programu - kwota globalna programu:  798.765 PLN

Pomoc stypendialna dla najwybitniejszych zawodników   375.000 PLN

Dotacja dla klubów prowadzących zawodników                223.765 PLN

Środki na zakup profesjonalnego sprzętu                            200.000 PLN

Na podstawie Uchwały Nr LII/1360/10 Rady Miasta Szczecin z dnia 25 października 2010 r. w sprawie przyznawania stypendium sportowego dla zawodników oraz przyjęcia Szczecińskiego Programu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego zostały przyznane stypendia olimpijskie następującym zawodnikom:

 

lp.

imię i nazwisko

klub sportowy

dyscyplina sportowa

1

Mateusz Sawrymowicz

Miejski Klub Pływacki Szczecin

pływanie

2

Monika Pyrek

Ośrodek Skoku o Tyczce Szczecin

lekkoatletyka

3

Marek Jaskółka

Biuro Podróży AS Szczecin

triathlon

4

Paulina Kotfica

Biuro Podróży AS Szczecin

triathlon

5

Marek Kolbowicz

Akademicki Klub Sportowy Organizacja Środowiskowa

wioślarstwo

6

Konrad Wasielewski

Akademicki Klub Sportowy Organizacja Środowiskowa

wioślarstwo

7

Piotr Licznerski

Akademicki Klub Sportowy Organizacja Środowiskowa

wioślarstwo

8

Maciej Bielecki

SSPS PIAST

kolarstwo torowe

9

Kamil Kuczyński

SSPS PIAST

kolarstwo torowe

10

Damian Zieliński

SSPS PIAST

kolarstwo torowe

11

Marta Pihan - Kulesza

MKS "Kusy" Szczecin

gimnastyka sportowa

12

Małgorzata Wojtyra

Grupa Kolarska BOGO Szczecin

kolarstwo torowe

13

Miłosz Wojewski

Stowarzyszenie Euro Jachtklub "POGOŃ"

żeglarstwo

14

Marcin Matkowski

Klub Tenisowy "MASTERS"

tenis

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Rafał Wilk

Klub Sportowy Inwalidów "START"

kolarstwo handbike

2

Zbigniew Wandachowicz

Klub Sportowy Inwalidów "START"

kolarstwo handbike

3

Arkadiusz Skrzypiński

Klub Sportowy Inwalidów "START"

kolarstwo handbike

4

Renata Chilewska

Klub Sportowy Inwalidów "START"

lekkoatletyka

5

Piotr Mejsner

Klub Sportowy Inwalidów "START"

pływanie

6

Sławomir Okoniewski

Klub Sportowy Inwalidów "START"

strzelectwo

7

Waldemar Andruszkiewicz

Klub Sportowy Inwalidów "START"

strzelectwo

8

Jolanta Szulc

Klub Sportowy Inwalidów "START"

strzelectwo

9

Paulina Woźnaik

Klub Sportowy Inwalidów "START"

pływanie

10

Michał Gadowski

Klub Sportowy Inwalidów "START"

wioślarstwo

11

Jolanta Pawlak

Klub Sportowy Inwalidów "START"

wioślarstwo

12

Martyna Snopek

Klub Sportowy Inwalidów "START"

wioślarstwo

 

 

 

 

 

 

 

ZAWODNICY OBJĘCI PROGRAMEM PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH ORAZ PARAOLIMPIJSKICH W ROKU 2011

Na podstawie Uchwały Nr LII/1360/10 Rady Miasta Szczecin z dnia 25 października 2010 r. w sprawie przyznawania stypendium sportowego dla zawodników oraz przyjęcia Szczecińskiego Programu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego zostały przyznane stypendia olimpijskie następującym zawodnikom:

lp. imię i nazwisko klub sportowy dyscyplina sportowa
1 Marta Pihan - Kulesza Miejski Klub Sportowy Kusy gimnastyka sportowa
2 Mateusz Sawrymowicz Miejski Klub Pływacki  pływanie
3 Przemysław Stańczyk Miejski Klub Pływacki  pływanie
4 Monika Pyrek Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecin lekkoatletyka
5 Przemysław Czerwiński Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecin lekkoatletyka
6 Marek Jaskółka Biuro Podróży AS Szczecin triathlon
7 Paulina Kotfica Biuro Podróży AS Szczecin triathlon
8 Marek Kolbowicz Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa wioślarstwo
9 Konrad Wasielewski Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa wioślarstwo
10 Maciej Bielecki Szczecińskie Stowarzyszenie Promocji Sportu PIAST kolarstwo torowe
11 Damian Zieliński Szczecińskie Stowarzyszenie Promocji Sportu PIAST kolarstwo torowe
12 Kamil Kuczyński Szczecińskie Stowarzyszenie Promocji Sportu PIAST kolarstwo torowe
13 Grzegorz Drejgier Klub Sportowy Elektro-Bud-BOGO Szczecin kolarstwo torowe
14 Małgorzata Wojtyra Klub Sportowy Elektro-Bud-BOGO Szczecin kolarstwo torowe
15 Marcin Matkowski Klub Tenisowy Masters Szczecin tenis
16 Kacper Ziemiński Stowarzyszenie Euro Jacht Klub "Pogoń" żeglarstwo
       
1 Waldemar Andruszkiewicz  Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin strzelectwo
2 Renata Chilewska Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin lekkoatletyka
3 Zbigniew Wandachowicz Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin kolarstwo handbike
4 Sławomir Okoniewski Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin strzelectwo
5 Piotr Mejsner Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin pływanie
6 Jolanta Szulc Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin strzelectwo
7 Arkadiusz Skrzypiński Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin kolarstwo handbike
8 Paulina Woźniak Klub Sportowy Inwalidów "Start" Szczecin pływanie
       
  Suma                                                    375 000,00     
  Olimpijczycy                                                    281 250,00     
  Pararaolimpijczycy                                                      93 750,00     
       
ZAWODNICY OBJĘCI PROGRAMEM PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH ORAZ PARAOLIMPIJSKICH W ROKU 2010
 
Uchwałą Nr XLII/1063/09 Rady Miasta Szczecin z dnia 14 grudnia 2009 r. przyjęto „Szczeciński Program Olimpijski i Paraolimpijski”.
 
Wyodrębnienie w budżecie Gminy Miasto Szczecin środków finansowych przeznaczonych na przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich podyktowane jest istnienieniem potrzeby zdecydowanego wsparcia szeroko pojętego sportu kwalifikowanego oraz priorytetowych dyscyplin sportowych. Przy ograniczonej bazie sportowej oraz niewystarczającej ilości specjalistycznych obiektów sportowych sportowcy zrzeszeni w klubach sportowych mających swą siedzibę w granicach administracyjnych Gminy Miasto Szczecin odnoszą wyniki sportowe na skalę światową
Wsparcie finansowe i organizacyjne przygotowań reprezentacji Miasta Szczecin na Igrzyska Olimpijskie. Stworzenie zawodnikom objętym programem optymalnych warunków przygotowań a jednocześnie potrzeba trwałego związania ich ze środowiskiem sportowym miasta Szczecin. Dostrzeżenie roli tej grupy sportowców w procesie promocji Miasta Szczecin na arenie kraju oraz poza jego granicami. Określenie przywilejów, ale także obowiązków, jakie powinien, także na rzecz Gminy Miasto Szczecin, spełniać każdy sportowiec objęty programem. Zabezpieczenie klubów sportowych przed exodusem najwybitniejszych zawodników do innych, często bogatszych klubów sportowych z całego kraju. Stworzenie optymalnych warunków dla przygotowań, które mają doprowadzić do uczestnictwa w IO a najwybitniejszych do medali na tychże Igrzyskach. 
Zakres rzeczowy i finansowy programu - kwota globalna programu:  748.765 PLN:
Pomoc stypendialna dla najwybitniejszych zawodników   375.000,00 PLN
Dotacja dla klubów prowadzących zawodników                  223.765,00 PLN
Środki na zakup profesjonalnego sprzętu                            150.000,00 PL
Na podstawie Uchwały Nr XLII/1063/09 Rady Miasta Szczecin z dnia 14 grudnia 2009 r. w sprawie przyjęcia  „Szczecińskiego Programu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego” zostały przyznane stypendia sportowe następującym zawodnikom:
lp.
lp.
imię i nazwisko
klub sportowy
dyscyplina sportowa
1
1
Maciej Hreniak
 Miejski Klub Pływacki
pływanie
2
2
Mateusz Sawrymowicz
 Miejski Klub Pływacki
pływanie
3
3
Przemysław Stańczyk
 Miejski Klub Pływacki
pływanie
4
4
Monika Pyrek
 Miejski Klub Lekkoatletyczny
lekkoatletyka
5
5
Maria Cześnik
 Klub Sportowy "BIURO PODRÓŻY AS" Szczecin
triathlon
6
6
Marek Jaskółka
 Klub Sportowy "BIURO PODRÓŻY AS" Szczecin
triathlon
7
7
Marek Kolbowicz
Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa
wioślarstwo
8
8
Łukasz Kardas
Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa
wioślarstwo
9
9
Dawid Pacześ
Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa
wioślarstwo
10
10
Konrad Wasielewski
Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa
wioślarstwo
11
11
Rafał Ratajczyk
Miejski Klub Sportowy "GRYF" Szczecin
kolarstwo torowe
12
12
Marta Pihan - Kulesza
Międzyszkolny Klub Sportowy "Kusy"
gimnastyka sportowa
13
13
Damian Zieliński
Miejski Klub Sportowy "GRYF" Szczecin
kolarstwo torowe
14
14
Kacper Ziemiński
Stowarzyszenie Euro Jachtklub "POGOŃ"
żeglarstwo
15
15
Małgorzata Wojtyra
 Klub Sportowy ELEKTRO-BUD-BOGO Szczecin
kolarstwo torowe
 
16
1
Waldemar Andruszkiewicz
Klub Sportowy Inwalidów "START"
strzelectwo
17
2
Renata Chilewska
Klub Sportowy Inwalidów "START"
lekkoatletyka
18
3
Piotr Majka
Klub Sportowy Inwalidów "START"
wioślarstwo
19
4
Sławomir Okoniewski
Klub Sportowy Inwalidów "START"
strzelectwo
20
5
Jolanta Pawlak
Klub Sportowy Inwalidów "START"
wioślarstwo
21
6
Martyna Snopek
Klub Sportowy Inwalidów "START"
wioślarstwo
22
7
Jolanta Szulc
Klub Sportowy Inwalidów "START"
strzelectwo
23
8
Arkadiusz Skrzypiński
Klub Sportowy Inwalidów "START"
kolarstwo handbike
24
9
Paulina Woźniak
Klub Sportowy Inwalidów "START"
pływanie
25
10
Rafał Śliwka
 Uczniowski Klub Sportowy WIOSŁO
lekkoatletyka
 

ZAWODNICY OBJĘCI PROGRAMEM PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH ORAZ PARAOLIMPIJSKICH W ROKU 2009 

„Programu wsparcia finansowego i organizacyjnego przygotowań szczecińskich członków Kadry Olimpijskiej i Paraolimpijskiej”.
 
Uchwałą Nr XXXIII/836/09 Rady Miasta Szczecin z dnia 23 marca 2009 r. przyjęto „Program wsparcia finansowego i organizacyjnego uczestników Igrzysk Olimpijskich
i Paraolimpijskich "Pekin 2009" do startu w kolejnych Igrzyskach”.
 
Wyodrębnienie w budżecie Gminy Miasto Szczecin środków finansowych przeznaczonych na przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich podyktowane jest istnienieniem potrzeby zdecydowanego wsparcia szeroko pojętego sportu kwalifikowanego oraz priorytetowych dyscyplin sportowych. Przy ograniczonej bazie sportowej oraz niewystarczającej ilości specjalistycznych obiektów sportowych sportowcy zrzeszeni w klubach sportowych mających swą siedzibę w granicach administracyjnych Gminy Miasto Szczecin odnoszą wyniki sportowe na skalę światową.
Wsparcie finansowe i organizacyjne przygotowań reprezentacji Miasta Szczecin na Igrzyska Olimpijskie. Stworzenie zawodnikom objętym programem optymalnych warunków przygotowań a jednocześnie potrzeba trwałego związania ich ze środowiskiem sportowym miasta Szczecin. Dostrzeżenie roli tej grupy sportowców w procesie promocji Miasta Szczecin na arenie kraju oraz poza jego granicami. Określenie przywilejów, ale także obowiązków, jakie powinien, także na rzecz Gminy Miasto Szczecin, spełniać każdy sportowiec objęty programem. Zabezpieczenie klubów sportowych przed exodusem najwybitniejszych zawodników do innych, często bogatszych klubów sportowych z całego kraju. Stworzenie optymalnych warunków dla przygotowań, które mają doprowadzić do uczestnictwa w IO a najwybitniejszych do medali na tychże Igrzyskach.
Zakres rzeczowy i finansowy programu - kwota globalna programu: 650.000 PLN: 
Pomoc stypendialna dla najwybitniejszych zawodników   380.000,00 PLN
Dotacja dla klubów prowadzących zawodników               150.000,00 PLN
Środki na zakup profesjonalnego sprzętu                        120.000,00 PL 

Proponowany podział kwoty globalnej: 73,68% Olimpijczycy / 26,33% Paraolimpijczycy

Uchwałą Nr XXXIII/837/09 Rady Miasta Szczecin z dnia 23.03.2009 r przyjęto szczegółowe zasady i tryb przyznawania, wstrzymywania i cofania oraz wysokości stypendiów sportowych Gminy Miasto Szczecin dla zawodników – uczestników Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.  

lp.
imię i nazwisko
klub sportowy
dyscyplina sportowa
1.
Katarzyna Baranowska
MKP Szczecin
pływanie
2.
Mateusz Sawrymowicz
MKP Szczecin
pływanie
3.
Przemysław Stańczyk
MKP Szczecin
pływanie
4.
Przemysław Czerwiński
MKL Szczecin
lekkoatletyka
5.
Monika Pyrek
MKL Szczecin
lekkoatletyka
6.
Maria Cześnik
Biuro Podróży AS Szczecin
triathlon
7.
Marek Kolbowicz
AZS Szczecin
wioślarstwo
8.
Konrad Wasielewski
AZS Szczecin
wioślarstwo
9.
Rafał Ratajczyk
MKS "Gryf" Szczecin
kolarstwo torowe
10.
Marcin Matkowski
KT "Masters" Szczecin
tenis ziemny
11.
Marta Pihan - Kulesza
MKS "Kusy" Szczecin
gimnastyka sportowa
 
 
 
 
1.
Maciej Hreniak
MKP Szczecin
pływanie
4.
Marek Jaskółka
Biuro Podróży AS Szczecin
triathlon
6.
Damian Zieliński
MKS "Gryf" Szczecin
kolarstwo torowe
 
 
 
 
1.
Waldemar Andruszkiewicz
KSI "Start" Szczecin
strzelectwo
2.
Renata Chilewska
KSI "Start" Szczecin
lekkoatletyka
3.
Piotr Majka
KSI "Start" Szczecin
wioślarstwo
4.
Sławomir Okoniewski
KSI "Start" Szczecin
strzelectwo
5.
Jolanta Pawlak
KSI "Start" Szczecin
wioślarstwo
6.
Martyna Snopek
KSI "Start" Szczecin
wioślarstwo
7.
Jolanta Szulc
KSI "Start" Szczecin
strzelectwo
8.
Paulina Woźniak
KSI "Start" Szczecin
pływanie

 


Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin