Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Mecenas Kultury Szczecina

2010 rok

Tytuł Mecenasa Kultury Szczecina za 2010 rok otrzymała spółka:

SGI Baltis, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań, apartamentów i obiektów biurowych, został nominowany do nagrody Mecenasa Sztuki Szczecina. Stolica woj. zachodniopomorskiego to jeden z ważniejszych punktów na mapie inwestycji dewelopera – stąd firma się wywodzi i tu ma swoją główną siedzibę.

 W Szczecinie SGI Baltis zrealizowała dotychczas 5 inwestycji mieszkaniowych m.in. Os. Krakowska, Stara Cegielnia i Garden House, a kolejne są w planach. Firma obecnie realizuje także projekt nowoczesnego biurowca Lastadia Office w rejonie Śródodrza. We wszystkich swoich inwestycjach, SGI kładzie szczególny nacisk na jakość wykorzystywanych materiałów oraz standard wykończenia budynków. Łącząc nowoczesne rozwiązania i dbałość o detal, firma jest dziś wiodącym na polskim rynku deweloperem.

 „Misją SGI jest tworzenie wysokiej jakości komfortowych mieszkań, a co za tym idzie satysfakcja Klienta. Wierzymy przy tym, że nie tylko otoczenie projektowanej przez nas inwestycji jest ważne, ale także atmosfera otoczenia, w którym się ona znajduje. Dlatego wspieramy także rozwój kulturalny i artystyczny tych miejsc” – mówi Romuald Stachowiak, Prezes SGI Baltis. „Szczecin jest naszym rodzimym miastem i szczególnym miejscem na mapie naszych inwestycji. Z tym większą radością przyjmujemy informację o nominacji SGI do mecenasa sztuki stolicy zachodniopomorskiego” – dodaje Romuald Stachowiak.

 W 2010 r. firma SGI Baltis dofinansowywała działalność Teatru Współczesnego w Szczecinie. Wcześniej deweloper wspierał także Teatr Polski w Szczecinie, Teatr Jaracza w Łodzi i Teatr im. Witkacego w Słupsku. „Sztuka teatralna to ważny element życia każdej lokalnej społeczności. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju tego segmentu kultury” – komentuje Romuald Stachowiak.

 SGI Baltisprowadzi obecnie 12 projektów na terenie całego kraju m.in. w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Słupsku, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu. Posiada kapitał własny o wartości ponad 360 mln PLN, co stanowi gwarancję stabilności firmy. Wraz z Porta Drzwi oraz Invest Komfort, SGI Baltis należy do Grupy Kapitałowej Baltis Investment S.A., której działalność sięga 1992 r. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych inwestycji SGI Baltis jest kompleks apartamentów Barciński Park, powstający na terenie dawnej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego w Łodzi. W ramach projektu rewitalizacji poddano pofabryczne budynki, w których następnie powstają ekskluzywne lofty.

 SGI jest firmą wielokrotnie nagradzaną w prestiżowych konkursach i plebiscytach branżowych, zdobywając m.in. takie nagrody jak: Kryształowy Deweloper, Kryształowe Apartamenty czy Srebrne Wiertło. Firma została też wyróżniona w ogólnopolskim rankingu Diamenty Forbesa 2009. W 2008 roku firma otrzymała także tytuł Najlepszego Pracodawcy w badaniu Hewitt Associates. Jest też członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

udostępnił: WKiOZ, wytworzono: 2011/06/09, odpowiedzialny/a: Agata Stankiewicz, wprowadził/a: Ramona Czopko-Michnik, dnia: 2011/06/09 11:13:39
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ramona Czopko-Michnik 2011/06/09 11:13:39 nowa pozycja