Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin

2014 rok

Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin za osiągnięcia w 2014 roku otrzymał:

Krzysztof Meisinger - szczeciński gitarzysta klasyczny, zwycięzca i laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów.

W 2014 r. laureat przygotował i poprowadził polską premierę tangooperity Astora Piazzolli "Maria de Buenos Aires" w Teatrze Polskim w Szczecinie. Jako kierownik artystyczny, gitarzysta i aranżer tego dzieła zaprosił do niniejszego przedsięwzięcia najwybitniejszych polskich i zagranicznych muzyków - m.in. Sandrę Rumolino (Agentyna), Nathana Grannera (USA), Annę Marię Staśkiewicz, czy Rafała Kwiatkowskiego.

 

W 2014 r. z wielkim sukcesem zadebiutował w Paryżu - w Theatre de Palais Royale u boku i na zaproszenie jednej z najwybitniejszych sopranistek świata - Sumi Jo oraz w Filharmonii Berlińskiej z Orkiestrą Kameralną "Capella Bydgostiensis".

Nagrania Krzysztofa Meisingera w 2014 roku zdobyły wiele nagród i wyróżnień:

- płyta "Melodia Sentimental" nagrana w londyńskim Abbey Road Studio z orkiestrą Academy of St. Martin in the Fields przez krytykę niemiecką została uznana za jedną z 10 najlepszych płyt z muzyką klasyczną,  a linia lotnicza Lufthansa wybrała ją na płytę miesiąca na trasach transkontynentalnych,

- płyta "Viola Recital" Katarzyny Budnik-Gałązki z gościnnym udziałem Krzysztofa Meisingera (jedynego zaproszonego do tego nagrania muzyka) zdobyła nagrodę Fryderyka,

- pod koniec 2014 roku powstał kolejny album "MEISINGER" nagrany z takimi gwiazdami jak Sumi Jo, Philharmonia Quartett Berlin czy PKF-Prague Philharmonia. Przez krytykę i melomanów został okrzyknięty jednym z najlepszych i najważniejszych albumów gitarowych ostatnich lat.   

 

 

   

udostępnił: Wydział Kultury, wytworzono: 2015/03/19, odpowiedzialny/a: Ramona Czopko-Michnik, wprowadził/a: Ramona Czopko-Michnik, dnia: 2015/03/19 11:43:49
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ramona Czopko-Michnik 2015/03/19 11:43:49 nowa pozycja