Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin

2002 r.

Nagrodę Artystyczną Miasta Saczecina w 2002 roku otrzymali:

Tomasz Jankiewicz  - urodził się 18 grudnia 1957 roku w Mogilnie. Ze Szczecinem związany jest od 1985 r. Jako aktor występował na scenach Teatru Współczesnego i Teatru Polskiego, realizował własne projekty aktorsko – reżyserskie w Teatrze Krypta i Teatrze przy Krypcie. Tomasz Jankiewicz jest założycielem  Pogotowia Teatralnego – pierwszej tego rodzaju instytucji  w Polsce, której celem jest charytatywna działalność artystyczna na rzecz dzieci – pacjentów szpitali, wychowanków domów dziecka, podopiecznych ośrodków  szkolno – wychowawczych oraz dzieci z niedużych miasteczek i wsi. Prowadzone przez Jankiewicza Pogotowie  stosuje niekonwencjonalną, ale bardzo skuteczną, jak podkreślają lekarze i ich mali pacjenci  terapię – poprzez sztukę, naukę i zabawę. 

Sławomir Wilk  - urodził się 4 stycznia 1982 roku w Szczecinie. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie w klasie fortepianu. W 2000 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Szczecinie pod kierunkiem prof. Mikołaja Szczęsnego. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w katedrze prof. Waldemara Wojtala. Jest także laureatem i stypendystą Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Młody, utalentowany szczeciński pianista wirtuoz osiągnął już wiele znaczących sukcesów artystycznych, z których najważniejsze to: III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach (2001), III nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Darmstadt (2002), IV nagroda na Międzynarodowym Konkursie  Pianistycznym im. I.J. Paderewskiego w  Bydgoszczy (2002). W każdym z tych konkursów był najmłodszym pianistą reprezentującym nasz kraj i miasto. Brał również udział w kursach interpretacyjnych prowadzonych m.in. przez Kevina Kennera.

Stypendysta Prezydenta Miasta Szczecina, Towarzystwa Przyjaciół Szczecina i Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.

udostępnił: Wydział Kultury i Dziedzictwa Kulturowego, wytworzono: 2006/11/21, odpowiedzialny/a: Katarzyna Stoma, wprowadził/a: Katarzyna Ładniak, dnia: 2006/11/21 12:46:11
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Ładniak 2006/11/21 12:46:11 nowa pozycja