Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Spotkanie z JE Ambasador Australii w Polsce Ruth Pearce

W dniu 09 listopada 2010 r. w Szczecinie gościła JE Ambasador Australii w Polsce Ruth Pearce. W Urzędzie Miasta  spotkała się z Zastępcami Prezydenta Miasta Elżbietą Masojć i Krzysztofem Soską, Dyrektorem Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Agatą Stankiewicz oraz Teresą Bojułko z Galerii Trystero.
Pani Ambasador przyjechała do Szczecina w związku z wystawą SMS (Szczecin- Melbourne - Szczecin) w Muzeum Narodowym, zorganizowaną we współpracy przez polskich i australijskich artystów. Podczas spotkania zapoznała się z sytuacją gospodarczą miasta i możliwościami nawiązania współpracy. Podkreślono, że nawiązanie współpracy i realizacja wspólnych projektów i przedsięwzięć najbardziej realistyczna będzie głównie w dziedzinie kultury, edukacji oraz w sektorze morskim.
Pani Ambasador wyraziła głębokie uznanie dla zorganizowanej wystawy SMS przez polskich i australijskich artystów. Zaproponowano, aby na zlot żaglowców The Tall Ships Races 2013 zaprosić do udziału żaglowce z Australii.
W dziedzinie edukacji natomiast można by było nawiązać współpracę Akademii Sztuki w Szczecinie z australijskimi partnerami. Ta nowopowstała uczelnia jest na etapie rozwijania współpracy międzynarodowej i propozycja ze strony Pani Ambasador, że umożliwi nawiązanie kontaktu z uczelniami w Australii spotkała się z bardzo pozytywną reakcją.

Po spotkaniu w Urzędzie Miasta pani Ambasador spotkała się z artystami w Muzeum Narodowym i obejrzała wystawę SMS.

udostępnił: Referat Współpracy Międzynarodowej, wytworzono: 2010/11/10, odpowiedzialny/a: PCeran, wprowadził/a: Patrycjusz Ceran, dnia: 2010/11/17 14:01:09
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Patrycjusz Ceran 2010/11/17 14:01:09 nowa pozycja