Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 60924612

Aktualna strona: 94743

Wydrukowano: 0

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Szczecin-Berlin - jeden bilet


W berlińskim ratuszu zostało podpisane porozumienie w sprawie uznania biletów VBB (Związek Komunikacyjny Berlin-Brandenburgia) w Szczecinie. Dokument podpisali : Miasto Szczecin, Przewozy Regionalne sp. z o.o., Verkehrsverbund Berlin-Brandenburg GmbH, Uckermaerkische Verkehrsgesellschaft mbH, DB Regio AG oraz Regio Nordost.

Bilety kolejowe VBB (Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia) będą ważne w autobusach i tramwajach w naszym mieście.

Dzięki biletom VBB będzie można także za darmo jeździć po Berlinie i miastach Brandenburgii.

Mieszkańcy Szczecina kupując jednodniowy bilet do Berlina mają możliwość poruszania się berlińską komunikacją: autobusami, tramwajami i metrem. Bilet ważny jest w dniu zakupu do godz. 3 dnia następnego.

Oprócz tego szczecińskie bilety okresowe tzw. sieciówki będą honorowane na trasie ze Szczecina Głównego do Szczecina Gumieńce w niemieckich pociągach DB Regio oraz w niemieckich autobusach przewoźnika UVG.

Współpraca Szczecina z VBB rozpoczęła się w 2005 roku. Wtedy podpisano pierwsze porozumienie, które zakładało uznawanie biletów: Brandenburg - Berlin -Ticket, Brandenburg - Berlin - Ticket Nacht, Mecklenburg-Vorpommern-Ticket oraz Schónes-Wochende-Ticket w szczecińskich autobusach i tramwajach.

Dla grup 5-osobowych obowiązuje nadal bilet Berlin - Brandenburg - Ticket od 5,40 euro za osobę z komunikacją miejską w Szczecinie włącznie i on również uprawnia do jeżdżenia berlińską komunikacją.

Dodatkowo od 1 sierpnia cena biletu na pociąg Berlin-Szczecin spadnie z 16 do 10 euro. Od grudnia Szczecin z Berlinem w obie strony codziennie będzie łączyć 6 pociągów bezpośrednich.

Więcej informacji na ponizszej stronie:

http://www.berlin-stettin-ticket.de/index_p.html


Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin