Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Wizyta studyjna dziennikarzy z Sewastopola

W dniach 18 – 21 listopada 2012 r. w Szczecinie przebywała 4-osobowa grupa dziennikarzy z Sewastopola (Ukraina). Pobyt delegacji zorganizowany był przez Urząd Miasta Szczecin we współpracy z Departamentem Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej  Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Wizyta studyjna miała na celu zapoznanie jej uczestników z osiągnięciami polskich samorządów terytorialnych i ich zaangażowaniem w realizację idei partnerstwa wschodniego, a także z przykładami szeroko pojętej integracji europejskiej.  Program obejmował m.in. spotkania z  osobami odpowiedzialnymi za współpracę z  partnerami ukraińskimi, mediami, przyciąganie inwestycji. Goście zwiedzili m.in. siedzibę Wielonarodowego Korpusu Północ – Wschód, spotkali się z jego dowódcą gen. Rainerem Korffem.

O mieście i regionie opowiedzieli gościom Krzysztof Soska Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin oraz Wojciech Drożdż Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Ważnym punktem dla ukraińskich gości był wyjazd na pogranicze polsko – niemieckie do pobliskiego Loecknitz. Wizyta w polsko – niemieckiej szkole podstawowej i spotkanie z dyrektorem placówki panem Gerhardem Schererem była doskonałą okazją do zobrazowania przykładów realizacji wspólnych projektów
na pograniczu.

Wtorek 20 listopada br. poświęcony był nie tylko kwestiom na pograniczu lecz również na spotkanie z dziennikarzami zajmującymi się tą tematyką. Pan Bogdan Twardochleb, dziennikarz Kuriera Szczecińskiego i Martin Hanf dziennikarz Polskiego Radia Szczecin opowiedzieli o roli dziennikarstwa w stosunkach polsko – niemieckich. Charakterystykę transgranicznego rynku pracy przedstawiła pani Marta Czmoch naczelnik Wydziału Koordynacji i Pośrednictwa Pracy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie.

W trakcie pobytu w Szczecinie dziennikarze nakręcili krótki reportaż, który następnie zostanie pokazany publiczności  w państwowej telewizji Krym. Poniżej link do reportażu:

http://youtu.be/QSd8zZs5dsQ

udostępnił: RWMiR, wytworzono: 2012/11/30, odpowiedzialny/a: PCeran, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2013/03/06 13:05:25
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2013/03/06 13:05:25 modyfikacja wartości
Patrycjusz Ceran 2012/11/30 16:48:43 nowa pozycja