Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

TARGI INKONTAKT 2011

INKONTAKT 2011 służy jako ponadregionalna i ponadbranżowa platformach gospodarczych inicjatyw. Targi w Schwedt są doskonałą okazją do prezentacji mocnych stron regionu Uckermark, okolicznych powiatów, ale i regionu po drugiej stronie Odry.

Przez dwa dni 28 i 29 maja, blisko 300 wystawców w tym około 40 z Polski  prezentowało swoje produkty, oferowało usługi – w tym również Centrum Usługowo Doradcze Euroregionu Pomerania w Szczecinie wraz z zaproszonymi instytucjami: powiatowym urzędem pracy oraz zachodniopomorską Izbą Turystyczną.

 

 

 

Podstawowymi działaniami CUD-u są m.in. :

  • pomoc w nawiązywaniu „pierwszych” kontaktów i współpracy po obu stronach granicy w poszukiwaniu partnerów, kooperantów i kontrahentów do wspólnych przedsięwzięć i projektów,
  • doradztwo obywateli polskich i niemieckojęzycznych dotyczące prowadzenia działalności  gospodarczej, świadczenia usług oraz podejmowania pracy na terenie Gminy Miasta Szczecin  oraz na terenie Euroregionu Pomerania.

Tak też było podczas targów INKONTAKT 2011 gdzie CUD przedstawiał swoją ofertę nie tylko zwiedzającym ale i wystawcom i sam zyskał „nowych klientów” chętnych do nawiązania współpracy z polskimi partnerami.    

Centrum Usługowo - Doradcze (CUD) Euroregionu Pomerania w Szczecinie z siedzibą w Biurze Prezydenta Miasta, które działa w ramach projektu „Transgraniczna sieć Centrów Usługowo-Doradczych Euroregionu Pomerania na lata 2009-2015”, współfinansowane jest ze środków Programu INTERREG IV A i jest projektem sieciowym. Centra działają zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie (w Polsce: Szczecin, Koszalin, Karlino, Myślibórz oraz Dębno, w Niemczech: Greifswald, Neubrandenburg oraz Schwedt). Powstały przede wszystkim z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, stowarzyszeniach, fundacjach, instytucjach prywatnych i komunalnych, gminach i powiatach Euroregionu.

udostępnił: rwm, wytworzono: 2011/06/03, odpowiedzialny/a: arybacki, wprowadził/a: Andrzej Rybacki, dnia: 2011/06/03 08:37:44
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Andrzej Rybacki 2011/06/03 08:37:44 modyfikacja wartości
Andrzej Rybacki 2011/06/03 08:30:14 modyfikacja wartości
Andrzej Rybacki 2011/06/03 08:22:06 nowa pozycja