Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 73206653

Aktualna strona: 124612

Wydrukowano: 0

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Polsko-niemieckie szkolenie dla nauczycieli i wychowawców „Jak innowacyjnie nauczać języka sąsiada”


Polsko-niemieckie szkolenie dla nauczycieli i wychowawców „Jak innowacyjnie nauczać języka sąsiada”

24.11.2018, Szczeciński Dom Sportu Floating Arena

Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej zakończyły się polsko-niemieckim szkoleniem dla nauczycieli zorganizowanym w sobotę 24.11.2018 w ramach projektu „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji - kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania”.

Szkolenie, w którym wzięły udział w sumie 84 osoby z Polski i Niemiec, obejmowało referat oraz dwa warsztaty wpisujące się tematycznie w propagowane przez projekt innowacyjne podejście do nauczania języka sąsiada. Referat wstępny poświęcony był możliwościom organizacji oraz zdobyciem dofinansowania wymiany partnerskiej między placówkami edukacyjnymi z obydwu stron granicy. Druga część szkolenia przebiegała w formie warsztatów. Pierwszy z nich przedstawiał model nauczania i uczenia się oparty na naturalnej edukacji, zachęcając do przełamywania schematów, natomiast drugi poświęcony był metodzie storytelling i różnorodnym możliwościom jej wykorzystania podczas zajęć językowych w szkołach i przedszkolach. Wszystkie punkty programu wydarzenia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników.

 

 


Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin