Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Wizyta dzieci z Ukrainy w Szczecinie

11 lutego 2015 roku odbyło się spotkanie dzieci z Ukrainy z Zastępcą Prezydenta Miasta Bogdanem Jaroszewiczem, które przebywały na feriach zimowych na terenie województwa zachodniopomorskiego. W trakcie pobytu zakwaterowane były w Domu Wczasów Dziecięcych w Połczynie Zdroju. Odwiedziły m.in. Kołobrzeg, Świdwin i Biały Bór, a wizyta w Urzędzie Miasta była głównym punktem jednodniowego pobytu w Szczecinie. Podczas wizyty w urzędzie dzieci spotkały się  w Sali Sesyjnej Rady Miasta z Zastępcą Prezydenta Miasta, który opowiedział im o Szczecinie, jego rozwoju i możliwościach jakie daje członkowstwo w Unii Europejskiej. Kolejnym punktem spotkania w szczecińskim magistracie było zwiedzanie dawnego gabinetu prezydenta, gdzie pracownik Urzędu Miasta przedstawił historię tej sali oraz funkcję jaką obecnie pełni.

Oprócz wizyty w Urzędzie Miasta dzieci odwiedziły m.in. Muzeum Techniki i Komunikacji oraz uczestniczyły w treningu Chemika Police w Hali Widowiskowo-Sportowej Azoty Arena.

Przyjęcie dzieci było aktem solidarności polskich burmistrzów i prezydentów miast z partnerami ukraińskimi w związku z trudną sytuacją polityczną w jakiej ten kraj się obecnie znajduje.

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta, wytworzono: 2015/02/23, odpowiedzialny/a: Patrycjusz Ceran, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2015/02/23 10:03:57
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2015/02/23 10:03:57 nowa pozycja