Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

5. Dni Skandynawskie w Szczecinie 10-13 maja 2018 r.

Za nami piąta i jubileuszowa edycja Dni Skandynawskich. Znakomicie przyjęła się nowa formuła wydarzenia. Spotkania biznesowe jak i atrakcje dla mieszkańców przyciągnęły wielu miłośników Skandynawii.

Wydarzenie rozpoczęła Gala Inauguracyjna w Filharmonii w Szczecinie. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Ambasadorowie Danii, Szwecji i Norwegii oraz Pierwszy Sekretarz Ambasady Finlandii, a także przedstawiciele miast partnerskich Szczecina.  Podczas gali goście mieli okazję wysłuchać wystąpienia Miłosza Brzezińskiego na temat skandynawskiego modelu zarządzania w biznesie oraz porywającego koncertu Big Bandu „Floating Orchestra”.

Drugi dzień poświęcony był spotkaniom biznesowym. Nowa formuła Speer business meeting pozwoliła na zdobycie nowych kontaktów i wymianę doświadczeń wielu przedsiębiorcom, a liczne warsztaty międzykulturowe czy z zakresu HR były okazją do ciekawych rozmów i refleksji nad prowadzeniem biznesu oraz panujących w nim relacji.

Jak co roku, w wielu miejscach w Szczecinie odbywały się w tym czasie liczne wydarzenia kulturalne. Koncerty, pokazy filmów, wykłady i wystawy przyciągnęły wielu zainteresowanych Skandynawią mieszkańców i turystów.

Ciekawie zaaranżowana przestrzeń Alei Kwiatowej pozwoliła podczas Pikniku Skandynawskiego organizowanego w ramach projektu Kolorowa Aleja na przybliżenie kultury i zwyczajów krajów Nordyckich całym rodzinom.

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta, wytworzono: 2018/05/14, odpowiedzialny/a: Aleksandra Piasecka, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2018/05/17 15:30:07
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2018/05/17 15:30:07 modyfikacja wartości
Miriam Lam 2018/05/14 15:43:28 nowa pozycja