Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Wizyta w Dniepropietrowsku

W dniach 9-11 września br. delegacja z Urzędu Miasta w składzie: Krzysztof Soska - Zastępca Prezydenta Miasta oraz Joanna Leszczyńska z Referatu Współpracy Międzynarodowej przebywała z oficjalną wizytą w Dniepropietrowsku.

Wyjazd delegacji do Dniepropietrowska odbył się na zaproszenie Mera z okazji obchodów 235. rocznicy Dni Miasta Dniepropietrowska.

Obchody Dni Miasta rozpoczęły się w dniu 10 września br. od uroczystego nabożeństwa w Prawosławnej Cerkwi, a następnie przedstawiciele administracji lokalnej wraz z zaproszonymi gośćmi udali się pod pomnik O. M. Paula, pierwszego honorowego obywatela miasta, gdzie złożono kwiaty. Następnie członkowie delegacji wzięli udział w oficjalnym spotkaniu w Urzędzie Miasta na zaproszenie Mera p. Iwana Kulichenko, podczas którego powitano wszystkich gości  z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych. Spotkanie było okazją do poznania delegacji z innych miast partnerskich i zaprzyjaźnionych oraz do nawiązania interesujących kontaktów, wśród których wart odnotowania jest kontakt z przedstawicielami miasta Kutaisi z Gruzji, którzy wyrazili otwartość w nawiązywaniu współpracy z polskimi miastami.

Interesujące było spotkanie z panią Iryną Zaytsewą - Zastępcą Mera Miasta, podczas którego pani Mer podziękowała za dotychczasową owocną współpracę oraz wyraziła zainteresowanie i otwartość na wszelkie przyszłe wspólne projekty i przedsięwzięcia.

Bardzo ciekawym dla delegacji szczecińskiej było zwiedzenie nowo oddanej sali Biura Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta Dniepropietrowska. System obsługi interesantów wzorowany jest na tym funkcjonującym w Szczecinie. Delegacja z Dniepropietrowska zapoznała się z ogólnymi zasadami i systemem BOI podczas pobytu w Szczecinie w czerwcu br. Imponującym jest fakt, że w tak krótkim okresie udało im się zakupić potrzebny sprzęt, przeprowadzić remont i rozpocząć szkolenia pracowników. W godzinach wieczornych delegacja wzięła udział w koncercie gwiazd operowych z Ukrainy, Włoch i Gruzji, a także obejrzała pokaz fajerwerków.

udostępnił: RWM, wytworzono: 2011/09/29, odpowiedzialny/a: arybacki, wprowadził/a: Andrzej Rybacki, dnia: 2011/09/29 14:52:56
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Andrzej Rybacki 2011/09/29 14:52:56 nowa pozycja