Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

II Seminarium dla przedsiębiorców. Zamówienia publiczne i prawo pracy w Niemczech

Udział w postępowaniach przetargowych w Niemczech oraz prawo pracy były tematami przewodnimi II seminarium z cyklu „Niemiecki rynek – szanse i trudności dla polskich przedsiębiorców”, organizowanym przez Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Szczecinie.

W Studiu S1 Polskiego Radia Szczecin, przy ulicy Niedziałkowskiego 24, blisko 60 przedsiębiorców z regionu przysłuchiwało się przygotowanym przez prawników z kancelarii Taylor Wessing z Berlina referatom.  Pan Tobias Runge skupił się na wskazówkach dotyczących efektywnego uczestnictwa i rzetelnych przygotowań do przetargów w Niemczech. W drugiej części spotkania panowie Rajko Herrmann i Christoph Garschynski dzielili się z uczestnikami wiedzą o regulacjach  prawa pracy ze szczególnym uwzględnieniem wyjazdów służbowych , oddelegowywania lub transgranicznego przenoszenia pracowników.

Podczas dyskusji, kończącej i podsumowującej seminarium przedsiębiorcy pytani o wady
i zalety zatrudniania polskich i niemieckich pracowników przez polskich przedsiębiorców w Niemczech oraz o obowiązki ubezpieczeniowe, zwłaszcza w wypadku wyjazdów służbowych i oddelegowywania pracowników.

Ostatnie seminarium z cyklu, planowane na 14 grudnia 2011 roku,  dedykowane będzie perspektywom i trendom na niemieckim rynku dla polskich przedsiębiorców. Przedstawiciel Niemieckiej Federacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw podzieli się z uczestnikami spotkania informacjami dotyczącymi oczekiwań Niemców względem polskich przedsiębiorców oraz roli jaką ci ostatni odgrywają na niemieckim  rynku.   

Udział w seminariach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne.

Zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w  spotkaniu. Dalszych informacji udzielają pracownicy CUD Szczecin, pod numerem telefonu  091 435 11 17, lub mailowo cud.szczecin@um.szczecin.pl

udostępnił: PC, wytworzono: 2011/11/18, odpowiedzialny/a: PC, wprowadził/a: Patrycjusz Ceran, dnia: 2011/11/18 15:16:00
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Patrycjusz Ceran 2011/11/18 15:16:00 modyfikacja wartości
Patrycjusz Ceran 2011/11/18 14:59:47 nowa pozycja