Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Ambasador Królestwa Danii z wizyta u Prezydenta Miasta Szczecin

W dniu 3 grudnia 2012 r. Piotr Krzystek Prezydenta Miasta Szczecin spotkał się z JE Ambasadorem Królestwa Danii Steenem Hommelem. Od czasu objęcia stanowiska szefa misji w Polsce,  była to pierwsza oficjalna wizyta Ambasadora w regionie i stolicy województwa zachodniopomorskiego. W spotkaniu panu Ambasadorowi towarzyszył pan Andrzej Preiss Konsul Honorowy Królestwa Danii w Szczecinie.

Rozmowa w prezydentem dotyczyła głównie aspektów biznesowych i gospodarczych. Z uwagi na liczne inwestycje z udziałem kapitału duńskiego w Szczecinie i regionie, Ambasador podkreślił, że bardzo zależy mu na podtrzymywaniu dobrych relacji z władzami lokalnymi i w trakcie pełnienia misji dyplomatycznej w Polsce będzie zwracał szczególna uwagę na rolę Szczecina w rozwoju relacji polsko – duńskich. Poruszona została również kwestia połączenia lotniczego Szczecin – Kopenhaga, które z pewnością będzie dodatkowym atutem dla potencjalnych inwestorów zainteresowanych ulokowaniem biznesu w Szczecinie lub okolicy.

Ambasador Hommel zaznaczył, że miasto Szczecin dysponuje dużym potencjałem nie tylko inwestycyjnym i gospodarczym, lecz również turystycznym. Przekazał swoją gotowość pomocy i wsparcia przy realizacji wspólnych polsko-duńskich przedsięwzięć na terenie miasta Szczecin.

Oprócz oficjalnych wizyt z władzami  miasta i regionu pan Ambasador spotkał się z przedstawicielami duńskiego biznesu, a także ze społecznością duńską w województwie zachodniopomorskim.

udostępnił: RWMiR, wytworzono: 2012/12/04, odpowiedzialny/a: PC, wprowadził/a: Patrycjusz Ceran, dnia: 2012/12/04 15:33:20
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Patrycjusz Ceran 2012/12/04 15:33:20 nowa pozycja