Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej

Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej

Co roku w październiku Miasto Szczecin realizuje cykliczny projekt pn. „Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej”, mający na celu intensyfikację współpracy polsko-niemieckiej, obejmującej możliwie wiele płaszczyzn i obszarów życia społecznego, a ponadto wykraczającej poza wymiar transgraniczny. 

Projekt ten bazuje na organizowanej w 2016 roku Polsko-Niemieckiej Giełdzie Kooperacyjnej „Partnerstwo i Business” i ma w założeniu kreowanie i pogłębianie istniejących już relacji Miasta Szczecin z podmiotami niemieckimi. Jego elementami składowymi są  wydarzenia o charakterze gospodarczym, kulturalnym, oświatowym i społecznym, w tym konferencje, seminaria, spotkania, imprezy kulturalne i oświatowe. Wydarzeniem głównym jest konferencja powiązana z giełdą kooperacyjną dla przedsiębiorców. Ze strony niemieckiej w realizacji projektu uczestniczą partnerzy samorządowi, w tym miasta partnerskie, oraz podmioty skupiające przedsiębiorców i wspierające rozwój gospodarczy. W pozostałych wydarzeniach borą udział instytucje kultury, placówki oświatowe, stowarzyszenia itp.

Współpraca polsko-niemiecka jest obok współpracy ze Skandynawią priorytetowym kierunkiem działania w ramach współpracy międzynarodowej Miasta Szczecin.

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta, wytworzono: 2018/04/12, odpowiedzialny/a: Aleksandra Piasecka, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2018/04/12 11:37:58
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2018/04/12 11:37:58 nowa pozycja