Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. działań Gminy Miasto Szczecin w walce z drugą falą pandemii koronawirusa w zakresie edukacji

Numer: 1943
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2020/11/10

Szanowny Panie Prezydencie,

Jednym z kluczowych obszarów, przy których wprowadzono znaczące zmiany funkcjonowania w związku z pandemią koronawirusa jest oświata. W związku z powyższym prosimy o odpowiedzi na następujące pytania i propozycje, a także wskazanie działań planowanych przez miasto.
1. Zamknięcie szkół często powoduje powstawanie problemów dla rodziców, szczególnie tych, którzy pracują. Opieka powinna zostać zapewniona dla dzieci osób, które są bezpośrednio zaangażowane w walkę z koronawirusem. Prosimy o informację, w ilu szkołach jest otwarta świetlica, ile dzieci z nich korzysta, w jakich grupach są prowadzone zajęcia.
2. Na wiosnę miasto otrzymało dofinansowanie rządowe na zakup sprzętu elektronicznego potrzebnego do zajęć dydaktycznych w związku z wprowadzeniem edukacji zdalnej. Czy szkoły są odpowiednio przygotowane do prowadzenia edukacji online tj. czy zapewniono potrzebny sprzęt, czy przeprowadzano w szkołach zajęcia przygotowujące uczniów do nauki zdalnej, czy miasto planuje zakup lub pozyskanie (np. od firm, mieszkańców) urządzeń elektronicznych (nowych/używanych), jeśli jest taka potrzeba.
3. Czy przeprowadzono ewaluację w placówkach oświatowych w sprawie prowadzenia edukacji zdalnej? Wnioskujemy o przeprowadzenie analizy, z jakich programów najczęściej korzystają nauczyciele przy nauczaniu oraz ujednoliceniu systemu edukacji zdalnej poprzez wprowadzenie jednego, głównego programu do prowadzenia zajęć. Wielokrotnie rodzice zwracają uwagę, że nauczanie online, wymagało od nich instalacji i przygotowania dzieci do pracy na kilku programach do wideokonferencji, a można byłoby wprowadzić jeden wiodący.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2020/11/10, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2020/11/10 15:45:05
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2020/11/10 15:45:05 nowa pozycja