Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

2. Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej 21-24.11.2018

2. Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej 21-24.11.2018

Konferencja Współpracy i Giełda Kooperacji

21.11.2018, Stara Rzeźnia

Cztery listopadowe dni były poświęcone drugiej edycji  Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej, w ramach których odbyło się kilka różnorodnych spotkań. Głównymi wydarzeniami była Konferencja Współpracy oraz Giełda Kooperacji, które miały miejsce w Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni. Konferencja, w której uczestniczyło ok. 260 osób, w tym ponad sto z Niemiec, poświęcona była przede wszystkim tematyce finansowania polsko-niemieckich projektów współpracy oraz formom współpracy na rzecz rozwoju Transgranicznego Regionu Metropolitalnego Szczecina. W ramach Giełdy Kooperacji przedstawiciele ok. 80 firm i instytucji mogli wziąć udział w spotkaniach B2B o ciekawej i skutecznej formule. Organizatorami były Gmina Miasto Szczecin wraz z Agencją Rozwoju Metropolii Szczecińskiej (ARMS), a partnerami Uniwersyteckie i Hanzeatyckie Miasto Greifswald oraz Konsulat Generalny Niemiec w Gdańsku.

Na czele z gospodarzem imprezy, Prezydentem Miasta Szczecin Piotrem Krzystkiem oraz jego trzema zastępcami, w konferencji uczestniczyli tak znamienici goście jak sekretarze stanu krajów związkowych: Meklemburgia-Pomorze Przednie i Brandenburgia, Konsul Generalna Niemiec w Gdańsku, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, nadburmistrz Greifswaldu oraz liczni przedstawiciele administracji lokalnej i regionalnej, związków międzygminnych, instytucji i organizacji gospodarczych z Polski i Niemiec.

 

Konferencja Współpracy i Giełda Kooperacji były realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania.

 

Drugi dzień wydarzenia wypełniło Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców pt. „Rozwój kompetencji międzykulturowych w transgranicznym środowisku”, przygotowane przez Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Szczecinie.

23 listopada zespół projektu „Punkt Kontaktowo-Doradczy dla polskich i niemieckich obywateli”poprowadził spotkanie mające na celu wymianę doświadczeń dotyczących codzienności obywateli mieszkających w regionie transgranicznym.

Sobota 24 listopada to dzień warsztatów dla polskich i niemieckich nauczycieli w ramach projektu „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji - kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania”.

 

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta , wytworzono: 2018/11/30, odpowiedzialny/a: Miriam Lam, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2018/11/30 10:40:49
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2018/11/30 10:40:49 nowa pozycja