Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Spotkanie eksperckie pn. Wszystko, co należy wiedzieć o transgranicznej opiece zdrowotnej 5.03.2019 r.

Dnia 5 marca 2019 r.w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Szczecinie Miasto Szczecin w ramach Projektu „Punkt Kontaktowo-Doradczy dla polskich i niemieckich obywateli” Programu Współpracy zorganizowało spotkanie eksperckie pn. Wszystko, co należy wiedzieć o transgranicznej opiece zdrowotnej.

Celem niniejszego spotkania była wymiana wiedzy i doświadczeń związanych z przepisami, możliwościami i wymaganiami związanymi z opieką zdrowotną w ujęciu transgranicznym, tj. polsko-niemieckim. W roli ekspertów wystąpili przedstawiciele instytucji  i organizacji zajmujących się prowadzeniem spraw w ww. zakresie, tj. z polskiej strony: Narodowego Funduszu Zdrowia ZOW  i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych O/Szczecin, oraz niemieckich kas chorych: DAK-Gesundheit oraz AOK Nordost - Die Gesundheitskasse. W programie przewidziana została także otwarta rozmowa  z uczestnikami spotkania - mieszkańcami i pracownikami transgranicznymi. Pośród nurtujących kwestii poruszony został temat  możliwości usprawniania procesów transgranicznych w tym zakresie, uczestnicy zgłębili także problematykę związaną z poszczególnymi wariantami związanymi z życiem prywatnym i zawodowym na pograniczu:  pracy w Niemczech przy zamieszkaniu w Polsce, czy też odwrotnie.

Było to już czwarte tego typu spotkanie organizowane przez Punkt Kontaktowo-Doradczy dla polskich i niemieckich obywateli w UM w Szczecinie. Podczas tego typu wydarzeń mieszkańcy i specjaliści mogą podzielić się wiedzą i doświadczeniami, a także zmierzyć się z wątpliwościami i wymogami administracyjnymi, co pomaga im odnaleźć się w transgranicznej rzeczywistości. Ponadto dzięki spotkaniom eksperckim Punkt Kontaktowo-Doradczy wspiera komunikację na szczeblu instytucjonalnym.

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta, wytworzono: 2019/03/11, odpowiedzialny/a: Miriam Lam, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2019/03/13 08:13:26
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2019/03/13 08:13:26 modyfikacja wartości
Miriam Lam 2019/03/11 15:13:33 modyfikacja wartości
Miriam Lam 2019/03/11 15:11:08 nowa pozycja