Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Polsko-niemieckie Spotkanie Dzieci i Młodzieży „Zabawy, które łączą”

Polsko-niemieckie Spotkanie Dzieci i Młodzieży „Zabawy, które łączą”

Dnia 18.10.2018 r. odbyło się w Szczecinie polsko-niemieckie Spotkanie Dzieci i Młodzieży p.n. „Zabawy, które łączą”, w którym uczestniczyło 15 przedszkoli i szkół podstawowych z Polski oraz Niemiec. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Urząd Miasta Szczecin w ramach projektu „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania”, który jest częścią Programu Współpracy Interreg VA dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Gospodarz i współorganizator tegorocznego spotkania, pani Beata Wierzba, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65 w Szczeciniej uroczyście otworzyła spotkanie. Gości powitały również pani Iwona Potrykus, Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Szczecinie, oraz pani Aleksandra Piasecka,  Pełnomocnik Prezydenta ds. Współpracy Międzynarodowej.

Na scenie, na której występowały dzieci było wiele wciągających gier i zabaw, radości oraz mnówstwo emocji. W programie artystycznym zaprezentowały się po polsku i po niemiecku przedszkola i szkoły uczestniczące w naszym projekcie. Prezentacje artystyczne odbywały się również w uniwersalnym języku, czyli tańcu. Młodzi artyści z dwóch szczecińskich szkół tańca, „Astry” oraz „High Definition Dance Studio”, zademostrowali swoje taneczne talenty. Po występach wszyscy uczestnicy, zaopatrzeni w specjalne paszporty, ruszyli w podróż po atrakcjach, które przygotowały uczestniczące w projekcie placówki oraz polska i niemiecka policja. Można było m.in. zobaczyć dwujęzyczne przedstawienie,  zagrać w gry, w które chętnie grały poprzednie pokolenia, wziąć udział w zabawach rytmiczno-muzycznych, własnoręcznie wykonać kolorowe owoce, jesienne figurki lub przyozdobić pierniki. W ramach projektu Interreg VA "W tandemie przeciwko przestępczości  przygranicznej" przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Prezydium Policji Brandenburgii wyjaśnili w formie zabawy zasady bezpieczeństwa odnoszące się do życia codziennego maluchów po obydwu stronach granicy.  Spotkanie zakończyło się  wspólną piosenką w języku polskim i niemieckim oraz prezentacją  „drzewka marzeń” z życzeniami  wszystkich uczestników.

 

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta, wytworzono: 2018/10/25, odpowiedzialny/a: Miriam Lam, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2018/10/30 12:04:54
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2018/10/30 12:04:54 modyfikacja wartości
Miriam Lam 2018/10/25 10:25:20 modyfikacja wartości
Miriam Lam 2018/10/25 10:22:41 nowa pozycja