Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Wizyta w Rostocku podczas Hanse Sail 10-13.08.2011

Jak co roku od 21 lat w Mieście Hanzeatyckim Rostock odbyła się kolejna impreza żeglarska Hanse Sail 2011. Miasto Szczecin reprezentowane było przez delegację oficjalną z panem Krzysztofem Soską, Zastępcą Prezydenta Miasta, na czele. Uczestnicy delegacji, obok przedstawicieli innych miast partnerskich Rostocku, brali udział w koncercie Junge Norddeutsche Philharmonie odbywającym się w ramach Festiwalu Muzycznego Meklemburgii-Pomorza Przedniego, w oficjalnym otwarciu imprezy, w spotkaniu z nadburmistrzem tego miasta Rolandem Methlingiem, a także w spotkaniach, podczas których możliwe było nawiązanie nowych kontaktów. Zainteresowani współpracą z naszym miastem byli m. in. przedstawiciele gruzińskiego miasta Batumi, którzy pamiętali jeszcze szlagier szczecińskiego zespołu dziewczęcego Filipinki z lat 60-tych o takim właśnie tytule.

Ponadto prezydent Soska prowadził rozmowy z rektorem Akademii Morskiej w Kaliningradzie na pokładzie żaglowca tej uczelni, Krusenshtern. Omawiano możliwości współpracy z żaglowcem podczas imprez morskich organizowanych w Szczecinie, a także wsparcia Miasta Szczecin w zakresie nawiązania kontaktów przez uczelnię w Kaliningradzie z firmami szczecińskimi w zakresie zorganizowania praktyk dla studentów rosyjskich.

Miasto Hanzeatyckie Rostock jest miastem partnerskim Szczecina od 1957 roku.

udostępnił: RWM, wytworzono: 2011/09/29, odpowiedzialny/a: arybacki, wprowadził/a: Andrzej Rybacki, dnia: 2011/09/29 14:59:35
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Andrzej Rybacki 2011/09/29 14:59:35 nowa pozycja