Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Seminarium: „Transkacje wewnątrzwspólnotowe – podatek VAT a prawo Unii Europejskiej”

27 marca 2013 r. w Urzędzie Miasta Szczecin odbyło się seminarium pn. „Transakcje wewnątrzwspólnotowe – podatek VAT a prawo Unii Europejskiej”.

W 2013 roku zmienie ulegają zasady rozliczania w podatku od towarów i usług międzynarodowych transakcji towarowych i usługowych. Wchodzące w życie zmiany dotyczą dostaw wewnątrzwspólnotowych, eksportu towarów, importu towarów i usług, a także obrotów krajowych dokonywanych z udziałem podatników zagranicznych, którzy posiadają  rejestrację wyłączniedla potrzeb polskiego podatku od towarów i usług. 

W pierwszej części seminarium Pan dr Adam Bartosiewicz z Kancelarii Doradztwa Podatkowego EOL omówił szczegółowo czynności opodatkowane, które pojawiły się po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Na podstawie przykładów wyjaśnił kwestie związane z wewnątrzwspólnotową dostawą oraz zbyciem towarów. W dalszej części swojego wystąpienia przedstawił i omówił zmiany w nowelizacji ustawy o VAT obowiązujące od 01.01.2013 r. oraz te, które zaczną obowiązywać od 01.04.2013 r. Na zakończenie swojego wystąpienia Pan Bartosiewicz udzielił odpowiedzi na liczne pytania uczestników odnoszące się do problemów związanych z rozliczaniem podatku VAT. Pani Anna Sokołowska – sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie poprowadziła drugą część spotkania, w której omówiła wybrane orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz polskich sądów administracyjnych.

Seminarium zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Szczecin w ramach projektu pn. „Transgranicza Sieć Centrów Usług i Doradztwa Euroregionu Pomerania”.

Załączniki:

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta, wytworzono: 2013/03/28, odpowiedzialny/a: Patrycjusz Ceran, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2013/03/28 07:59:34
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2013/03/28 07:59:34 nowa pozycja