Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

OPEN DAYS 2012 – Europejski Tydzień Regionów i Miast

W dniach 8-11 października 2012 r. przedstawiciele Szczecina uczestniczyli w Dniach Otwartych Miast i Regionów OPEN DAYS 2012 w Brukseli.

Była to jubileuszowa, bo już dziesiąta impreza, która co roku przyciąga tysiące uczestników z różnych grup docelowych z całej Europy. Są to przedstawiciele samorządów lokalnych i regionalnych, politycy, biznesmeni, bankowcy, przedstawiciele organizacji pożytku publicznego oraz osoby zainteresowane współpracą z regionami i miastami.

Miasto Szczecin było jednym z partnerów grupy Baltic Sea, która podczas obchodów Open Days zorganizowała seminarium tematyczne dotyczące zmian demograficznych i form aktywizacji osób bezrobotnych. Pan Krzysztof Soska, zastępca Prezydenta Miasta Szczecin przedstawił prezentację dotycząca tendencji demograficznych oraz wyzwań związanych z lokalnym rynkiem pracy. Jako jeden z nielicznych wskazał na transgranicznych wymiar poruszanych tematów. Akcentował szanse i zagrożenia związane z kształtowaniem się transgranicznego rynku pracy w obszarze metropolitalnym Szczecina.

Podczas seminarium mówiono również o konsekwencjach zmian demograficznych, bezrobociu w Europie oraz projektach jakie mają przeciwdziałać negatywnym tendencjom demograficznym. Seminarium zakończyło się debatą, której tematem były pozytywne i negatywne aspekty korzystania z funduszy strukturalnych.

Open Dys to jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Komitet Regionów i Komisję Europejską dla władz regionalnych i lokalnych. Podczas tych kilku dni przedstawiciele mają okazję do podzielenia się swoimi doświadczeniami, omówienia wspólnych wyzwań oraz możliwych rozwiązań. Jednocześnie to doskonała okazja do  nawiązania nowych kontaktów z przedstawicielami różnych instytucji i samorządów z całej Unii Europejskiej.

udostępnił: RWMiR, wytworzono: 2012/10/12, odpowiedzialny/a: PC, wprowadził/a: Patrycjusz Ceran, dnia: 2012/10/12 17:10:57
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Patrycjusz Ceran 2012/10/12 17:10:57 nowa pozycja