Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

II Warsztaty międzykulturowe „Mam to na końcu języka. Jak uczyć się języków obcych efektywnie i z pasją?” 28.04.2021 r.

II Warsztaty międzykulturowe „Mam to na końcu języka. Jak uczyć się języków obcych efektywnie i z pasją?”

28 kwietnia 2021 roku, na platformie Zoom odbyły się II Warsztaty międzykulturowe „Mam to na końcu języka. Jak uczyć się języków obcych efektywnie i z pasją?” organizowane w ramach projektu "Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – wspólnie żyć i uczyć się w Euroregionie Pomerania" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Program Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR)

W Warsztatach wzięli udział zarówno pedagodzy, jak i rodzice oraz dzieci w wieku szkolnym. Wydarzenie poświęcone było tematyce procesów efektywnego uczenia się języków obcych w dobie edukacji zdalnej. Uczestniczący dowiedzieli się, jak wspierać dzieci na płaszczyźnie emocjonalnej i kognitywnej, tak aby nauka mogła sprawiać im radość oraz by odkrywały w niej swoją moc sprawczą.

Warsztat prowadziła dr Anna Mróz – językoznawczyni i ekspertka w dziedzinie wielojęzycznego wychowania dzieci. Jako dydaktyczka języków obcych pracuje w Instytucie Slawistyki Uniwersytetu w Greifswaldzie. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. W ostatnich kilku latach otaczała opieką merytoryczną przedszkola na Pomorzu Przednim przy wprowadzaniu nauczania języka polskiego metodą immersji. Prowadziła liczne seminaria i projekty poświęcone dwu- i wielojęzycznemu wychowaniu dzieci, np. Gelebte Mehrsprachigkeit, Tydzień Wspierania Dwujęzyczności, Akademię Dwujęzyczności.

 

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta, wytworzono: 2021/06/11, odpowiedzialny/a: Miriam Lam, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2021/06/11 14:31:55
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2021/06/11 14:31:55 nowa pozycja