Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

CUD Polsko-niemiecka wymiana doświadczeń

                                       

Polsko-niemiecka wymiana doświadczeń „Działalność gospodarcza jako perspektywa
na przyszłość – przedsiębiorczynie, które odniosły sukces w powiecie Mecklenburgische Seenplatte

Dnia 20.06.2018 r. odbyła się polsko-niemiecka wymiana doświadczeń „Działalność gospodarcza jako perspektywa na przyszłość – przedsiębiorczynie, które odniosły sukces w powiecie Mecklenburgische Seenplatte”. Wydarzenie zostało współorganizowane jest przez Urząd Miasta Szczecin w ramach projektu „Transgraniczna sieć Centrów Usługowo-Doradczych w Euroregionie Pomerania wraz z Powiatem Märkisch-Oderland w ramach Interreg V A” dofinansowanego przez Unię Europejską - ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Celem polsko-niemieckiej wymiany doświadczeń było stworzenie okazji do podjęcia i pogłębienia kontaktów oraz zbadania konkretnych możliwości współpracy pomiędzy przedsiębiorcami oraz do rozmów z innymi uczestnikami spotkania. W spotkaniu wzięło udział 38 osób, w tym 20 uczestników ze Szczecina. Wymiana doświadczeń rozpoczęła się w Neubrandenburgu w MARSTALL (byłej książęcej stajni). W imieniu organizatorów uczestników spotkania powitał pan Udo Hirschfeld, zastępca dyrektora Kommunalgemeinschaft Europaregion POMERANIA e.V.Następnie pani Daniela Them, współwłaścicielka Marstall i maklerka zabytków z Neubrandenburga opowiedziała o historii budynku Marstall oraz wykorzystaniu miejsca do organizacji wydarzeń kulturalnych i biznesowych. Kolejnym punktem spotkania było duże przedsiębiorstwo EAN Elektro-Anlagenbau GmbH w Nestrelitz. O historii i funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, zaangażowaniu w edukacje i szkolenie personelu opowiadała wspólniczka zarządzająca dr Nicole Landt. Następny punkt programu prowadził do Alte Schlossbrauerei w Mirow. Miejsce to realizuje udaną koncepcję gastronomii połączonej z rozrywką, przybliżając gościom historię miasta Mirow i wyspy zamkowej. Właścicielka Alte Schlossbrauerei  oraz Mirower Ritterkeller pani Martina Heyden-Smentekbardzo emocjonująco opowiadała o zaangażowaniu w prowadzenie restauracji i hotelu, wspominając o plusach i minusach samozatrudnienia. Po przerwie obiadowej uczestnicy spotkali się z dr Utą Arndt, lekarką, specjalistką z zakresu pediatrii. Pani Arndt zaprezentowała usługi Domu Zdrowia w Mirow, Centrum medycyny integracyjnej oraz miejsca spotkań pod znakiem zdrowia. Wydarzenie zakończyło się wspólnym zwiedzaniem Wyspy Zamkowej Mirow oraz Pałacu Trzech Królowych. Wymiana doświadczeń spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, ponieważ okazała się doskonałą okazją do zacieśnienia współpracy polsko-niemieckiej. Spotkanie umożliwiło uczestnikom nawiązanie kontaktów biznesowych oraz odświeżanie istniejących już kooperacji pomiędzy polskimi i niemieckim uczestnikami wymiany doświadczeń.

 

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta, wytworzono: 2018/06/21, odpowiedzialny/a: Miriam Lam, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2018/07/24 12:02:01
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2018/07/24 12:02:01 modyfikacja wartości
Miriam Lam 2018/07/23 14:14:53 nowa pozycja