Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Konferencja:Transgraniczna codzienność w naszym regionie. Wymiana doświadczeń.

Konferencja:Transgraniczna codzienność w naszym regionie. Wymiana doświadczeń.

23.11.2018, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
 

 

Trzeciego dnia Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej Miasto Szczecin w ramach Projektu „Punkt Kontaktowo-Doradczy dla polskich i niemieckich obywateli” realizowanego w ramach Programu Współpracy Interreg V Azorganizowało konferencję poświęconą tematyce transgranicznej codzienności w regionie polsko-niemieckiego pogranicza.

Głównym punktem planowanego wydarzenia była wymiana doświadczeń między przedstawicielami  lokalnego Punktu Kontaktowo-Doradczego oraz instytucji i organizacji doradczych z przedstawicielami punktów doradczych funkcjonujących na pograniczach niemiecko-francusko-szwajcarskim, którym opiekuje się sieć INFOBEST, oraz niemiecko-duńskim, na którym prężnie działa Region Sønderjylland-Schleswig.

Na rozpoczęcie dyskusji przedstawiciele sieci INFOBEST, Regionskontor & Infocenter z Regionu Sønderjylland-Schleswig, a także Euroregionu Pomerania i Miasta Szczecin zarysowali sytuację na poszczególnych pograniczach, przybliżyli najważniejsze liczby, daty i fakty. Następnie do dyskusji włączyli się liczni multiplikatorzy i podmioty zajmujące się współpracą polsko-niemiecką i rozwojem kompetencji międzykulturowych. Spotkanie obejmowało dwa panele merytoryczne: Wymiana doświadczeń dot. kompetencji i wyzwań instytucji doradczych na pograniczach orazAktywizacja i integracja sąsiadów: wymiana doświadczeń między organizacjami kulturalnymi i obywatelskimi.

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 uczestników, pośród których znaleźli się przedstawiciele samorządów, instytucji państwowych i pozarządowych, uniwersytetów i szkół wyższych, instytucji kultury, koordynatorów transgranicznych projektów i inicjatyw obywatelskich z Polski i z Niemiec.

Zrealizowana konferencja jest kolejnym krokiem w kierunku współpracy instytucjonalnej – tj.  wzmacniania i poszerzania sieci kontaktów, która umożliwiłaby multiplikatorom i podmiotom zaangażowanym we współpracę na pograniczu wymianę doświadczeń i dobrych praktyk, wzajemne wsparcie, a także motywację do dalszej pracy na rzecz polsko-niemieckiego porozumienia. Liczne zainteresowanie i aktywny udział w wydarzeniu przedstawicieli różnorodnych środowisk potwierdziły potrzebę organizowania tego typu spotkań

 

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta, wytworzono: 2018/11/30, odpowiedzialny/a: Miriam Lam, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2018/11/30 11:55:38
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2018/11/30 11:55:38 modyfikacja wartości
Miriam Lam 2018/11/30 11:51:04 modyfikacja wartości
Miriam Lam 2018/11/30 11:36:31 nowa pozycja