Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Informacja o bieżących sprawach/aktualności współpracy Międzynarodowej Miasta Szczecin

Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Polsko-niemieckie pogranicze między Greifswaldem i Szczecinem w Euroregionie Pomerania”.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu zrealizowanego przez powiat Vorpommern-Greifswald wspólnie z Miastem Szczecin pt. „Polsko-niemieckie pogranicze między Greifswaldem i Szczecinem w Euroregionie Pomerania”.

Dla mieszkańców obydwu krajów Region nasz jest bogactwem wizji i możliwości. O atrakcyjności Regionu stanowi zaangażowanie jego mieszkańców. W swoich pomysłach i projektach czerpią z szans, jakie daje im sąsiedztwo. Granica już dawno nie jest barierą.

Wykorzystanie szans, jakie przynosi pogranicze, to wspólna nauka, wspólne odkrycia i plany, wydeptywanie nowych ścieżek. Język odgrywa przy tym bardzo ważną rolę. Prawie zawsze. Podstawą współpracy jest przede wszystkim wspólny język. Rozumiejąc się nawzajem możemy tworzyć wspólną przyszłość i wspólny region. 

 Jak powstał film?

Na początku uczestnicy warsztatów, tj. młodzi ludzie z Polski i Niemiec zapoznali się z pracą filmowca, wysłuchali referatów, uczestniczyli w spotkaniach  z przedstawicielami studia z Babelsbergu czy z Rostoku, aby następnie przygotować scenariusz filmu, wybrać głównych bohaterów oraz przygotować stronę techniczną przedsięwzięcia. Kolejnym etapem pracy były rozmowy i wywiady z ludźmi z całego regionu. Realizacją tych prac jest ten dwunastominutowy film, który został zaprezentowany podczas VI Konferencji Transgranicznej „Nasze pogranicze – między wizją a praktyką” w Szczecinie. Życzymy miłego oglądania.

http://www.youtube.com/watch?v=0hbdmV1-_GE&feature=youtu.be

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta, wytworzono: 2014/05/20, odpowiedzialny/a: Patrycjusz Ceran, wprowadził/a: Miriam Lam, dnia: 2014/05/20 09:22:07
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Miriam Lam 2014/05/20 09:22:07 nowa pozycja