Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Kontrola realizacji zadań publicznych

„Wigilia wielokulturowa | Koncert "ZEMLA" Lesja i TomHorn”

PROTOKÓŁ Z KONTROLI

z dnia 30 grudnia 2021 r. przeprowadzonej przez Renatę Arent. w związku z realizacją zadania publicznego pn. „Wigilia wielokulturowa | Koncert "ZEMLA" Lesja i TomHorn”, które było przeprowadzone w ramach projektu Zamawiającego pn. „Codziennie Szczecin tworzyMy’21”. Wykonawcą zadania było Stowarzyszenie MI-GRACJA, 70-482 Szczecin, al. Wojska Polskiego 90. Gmina Miasto Szczecin zawarła umowę z Organizacją w dniu 08.12.2021 r. Nr BPM-III.3037.40.2021.RA, CRU 21/0003636.

Kontrola realizacji zadania publicznego została dokonana przez: Renatę Arent na podstawie upoważnienia do kontroli nr: WO-II.2344-32.101.2021.KR z dnia 21.12.2021 r.
Kontrolą objęto:
Zadanie publiczne, które składało się z dwóch części: Wigilii Wielokulturowej i koncertu "ZEMLA" Lesja i TomHorn”.

Wigilię Wielokulturową poprzedzono warsztatami /godz.17,00/ dla dzieci z pieczenia pierników i ich zdobienia. O godzinie 17,00 odbyło się uroczyste otwarcie Wigilii, którego dokonała Pani Prezes Stowarzyszenia Katerina Zavizhenets, wprowadzając w miły klimat spotkania. Wieczerza odbyła się przy wspólnym stole, na którym znalazły się świąteczne potrawy przygotowane przez uczestników spotkania. Poprzez dzielenie się swoimi dobrami z innymi, odbywała się wymiana międzykulturowa - kulinarnymi obyczajami świątecznymi.
Około godziny 18:00 rozpoczęto śpiewanie kolęd po ukraińsku i po polsku. Goście z Polski otrzymali wydruki kolęd razem z fonetyką do tekstu i tłumaczeniem. Na spotkaniu przewidziano też wątek artystyczny - prezentacja tańca ukraińskiego Gopak w wykonaniu ukraińskiej tancerki – Iulii Sharkevych. Odbyła się także lekcja podstawowych kroków Gopaka, co było bardzo zabawnym elementem wieczoru.Kolejnym punktem wigilii była wizyta Święty Mikołaja, który obdarował każde dziecko prezentem. W trakcie całego wydarzenia dla dzieci w odrębnym pokoju odbywały się animacje, gdzie wolontariusze: malowali twarze dzieciom, układali klocki LEGO, angażowali się w gry aktywne. Na spotkanie wigilijne przybyło ponad czterdzieści osób dorosłych i dwudziestu dzieci.

Kolejny element zadania publicznego trwał w godzinach 20,00-21.30 w Hali Odra, gdzie wszyscy się spotkali ponownie w celu oglądania i słuchania widowiska artystycznego- koncertu ZEMLA" Lesja i TomHorn”. Koncert był w pełni wyposażony w nagłośnienia na wysokim poziomie, światła klubowe i inne efekty muzyczne, co dało wspaniały odbiór.

Całość wydarzenia odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa podyktowanych pandemią.

Przedmiot zadania miał charakter społeczny i skierowany był do środowiska migrantów. Głównym przedmiotem zadania było przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na pochodzenie etniczne i narodowe. Poprzez realizację zadania w pełni osiągnięte zostały założone cele m.in.: integracja imigrantów z miejscowymi mieszkańcami w związku z ich potrzebą poczucia większej przynależności, podkreślenia podmiotowości, dzielenie się swoją kulturą, tradycjami i kompetencjami.

Kontrolujący dokonał następujących czynności kontrolnych:
Zadanie było przeprowadzone z największą starannością w przyjaznym klimacie. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w związku z realizacją umowy i rozmowami prowadzonymi na bieżąco z Panią Prezes Stowarzyszenia - Kateriną Zavizhenets,
Obecni uczestnicy byli zachwyceni organizacją wydarzenia i stworzonym przyjaznym klimatem.

W toku czynności kontrolnych wyjaśnień udzielał:
brak

W wyniku powyższych czynności kontrolujący dokonał następujących ustaleń:
brak

Kontrolowany nie wnosi żadnych zastrzeżeń do protokołu/wnosi następujące zastrzeżenia do protokołu:
Brak

Załączniki:

udostępnił: Biuro Prezydenta Miasta, wytworzono: 2022/01/25, odpowiedzialny/a: Renata Arent, wprowadził/a: Renata Arent, dnia: 2022/01/25 12:29:57
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Renata Arent 2022/01/25 12:29:57 nowa pozycja