Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin

2004 r.

Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecina w 2004 roku otrzymali:

Beata Zygarlicka - Całe moje życie wypełnione jest przekazem wadżrajany tzn. nauki buddyjskiej, mówiącej o miłości, przyjaźni i ochronie wszystkich istot czujących. Uważam, że to jest w moim życiu najważniejsze. Wspaniałe jest to, że mam na swoim koncie parę nagród, o których informacje można odnaleźć w Internecie. Nagrody te zyskałam tylko dzięki moim przyjaciołom, którzy stworzyli mi możliwość pracy.
 
 
Krzysztof Bizio - urodził się w  1970. Dramaturg, prozaik, autor tekstów słuchowisk i scenariuszy.
Debiutował w roku 2000 dramatem Porozmawiajmy o życiu i śmierci-, który został zrealizowany w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Jest autorem dramatów Toksyny-, Lament-, Śmieci-. Spektakle na podstawie jego tekstów realizowały teatry w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i innych miastach polskich. Pisał także na zamówienie poszczególnych scen (m. in. Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Akademia Teatralna w Warszawie).
Jego teksty tłumaczone były na kilka języków i prezentowane w Austrii, Czechach, Litwie, Niemczech, Francji, oraz wystawiane na deskach teatrów w Belgradzie i Berlinie.
Na podstawie jego dramatów powstały telewizyjne spektakle Teatru Telewizji.
Jest autorem tekstów słuchowisk (m. in. Fotoplastikon-, Autoreverse-, Głośno szepcąc ci do ucha-), które realizowały regionalne rozgłośnie Polskiego Radia, oraz Teatr Polskiego Radia.
W roku 2004 ukazał się debiut prozatorski Zresztą latem wszystkie kwiaty są takie piękne-, zawierający opowiadania z lat 90-tych. Szczeciński dodatek Gazety Wyborczej opublikował Opowiadania szczecińskie-, które inspirowane były historią i współczesnością Szczecina.
Krzysztof Bizio pracuje jako adiunkt na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej, którego jest absolwentem. Specjalizuje się w problematyce rewaloryzacji zabudowy historycznej, oraz przekształceniach architektury mieszkaniowej i obiektów kultury.
Krzysztof Bizio jest także współwłaścicielem pracowni architektonicznej Atelier Bizio + Ligierko. Pracownia zrealizowała w ostatnich latach na terenie Szczecina budynki o zróżnicowanych funkcjach, specjalizując się w problematyce przekształceń architektury historycznej.
Za swą działalność Krzysztof Bizio otrzymał tytuł Ambasadora Szczecina.   
udostępnił: Wydział Kultury i Dziedzictwa Kulturowego, wytworzono: 2006/11/21, odpowiedzialny/a: Katarzyna Stoma, wprowadził/a: Katarzyna Ładniak, dnia: 2006/11/21 12:54:13
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Ładniak 2006/11/21 12:54:13 nowa pozycja