Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin

2003 r.

Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecina w 2003 roku otrzymali:

 

Profesor Maria Radomska - Tomczuk - Artysta grafik, pedagog. Studia artystyczno- dydaktyczne ukończyła w 1957 roku na Wydziale Sztuk Piennych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Od 1960 roku mieszka i tworzy w Szczecinie. Profesor Radomska -Tomczuk brała udział we wszystkich najważniejszych prezentacjach szczecińskiego środowiska plastycznego w kraju i za granicą m.in. w Anglii, Szwecji, Bułgarii, Niemczech i na Litwie. Swoje dzieła tworzy w technikach wklęsłodruku-akwaforcie i akwatincie ujmując je w cykle: Ptaki, Pro memorian, Sieci, Genesis, Operacja, Czas i ...., Impresje muzyczne i Homo homini. Profesor Maria Radomska -Tomczuk miała indywidualne wystawy w kraju i za granicą ( ostatnio w Hamburgu i Kopenhadze).Brała również w konkursach i wystawach międzynarodowych, wielokrotnie w Brazylii i Japonii. Ponadto w 2003 po raz trzeci zakwalifikowała się do jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych prezentacji grafiki współczesnej na świecie- Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Jest inicjatorką i współorganizatorką Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie, jedynej uczelni plastycznej w regionie powołanej w 1995 roku. Od momentu powstania tej uczelni prof. Maria Radomska- Tomczuk pełni funkcje rektora. Do 2003 roku prof. Maria Radomska-Tomczuk kierowała Katedra Edukacji artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. W 2000 roku otrzymała dyplom "Nieprzeciętny 2000".

 

Piotr Klimek - urodził się w Szczecinie w 1973 roku. Kompozytor, doktor sztuk muzycznych od 2003r. Studiował na wydziale kompozycji i Teorii muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku, na wydziale Kompozycji Królewskiego Konserwatorium w Hadze, gdzie uzyskał dyplom Konserwatorium oraz na Wydziale Kompozycji Akademii Muzycznej w Poznaniu, które zakończone zostały uzyskaniem dyplomu magisterskiego. Stypendysta m.in. Towarzystwa Przyjaciół Szczecina, Fundacji Burgemeester van Kolfschotenfonds, Fundacji Batorego oraz Stifung Kulturfonds na rok 2002.
Wielokrotnie wyróżniany w konkursach kompozytorskich, dwukrotnie nominowany do nagrody Prezydenta Miasta Szczecin. Kompozytor muzyki do wielu spektakli w szczecińskich teatrach m.in. do musicalu "Królowa śniegu", "Błękitny Ptak", "Muszelka", "Osiem dni stworzenia świata", "Alicja w krainie czarów" czy "Ofelia niewinnie w wodzie stracona".
Prawykonawca wielu kompozycji własnych, autor instalacji wizualnych i dźwiękowych. Część najważniejszych utworów utrwalona została na 9 płytach. Spośród najciekawsze to :"Kantata o duchu", "Ventus Solaris", "Olga Tokarczuk :"Opowiadanie zimowe".
Piotr Klimek od 1998 wykonuje tłumaczenie tekstów muzycznych i technicznych. Jest autorem artykułów i esejów dla specjalistycznej prasy muzycznej. Obecnie pracuje jako adiunkt w Katedrze edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2000 jest wiceprezesem Stowarzyszenia OFFicyna.


 

udostępnił: Wydział Kultury i Dziedzictwa Kulturowego, wytworzono: 2006/11/21, odpowiedzialny/a: Katarzyna Stoma, wprowadził/a: Katarzyna Ładniak, dnia: 2006/11/21 12:51:41
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Ładniak 2006/11/21 12:51:41 nowa pozycja