Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin

1998 r.

Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecina w roku 1998 otrzymali:

Iwona Mróz - Dudek - Urodziła się w 1947 r. w miejscowości Mochle w bydgoskiem. Po ukończeniu szkół muzycznych I i II stopnia kontunuuje naukę w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w Szkole Podstawowej nr 4 w Szczecinie jako nauczycielka wychowania muzycznego, prowadząc tutaj teatrzyk muzyczny i swój pierwszy chór dziecięcy. W roku 1973 przeniosła sie do Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 jako współinicjatorka poszerzonego programu wychowania muzycznego. Rok później założyła w tej szkole chór dziecięcy "Belcanto", bedąc jednocześnie jego dyrygentem i kierownikiem artystycznym. Chór "Belcanto" pod kierunkiem Iwony Mróz - Dudek jest jednym z nielicznych w Polsce chórórw szkolnych prowadzącym działalność koncertową na najwyższym poziomie artystycznym. W swoim repertuarze posiada dzieła mistrzów muzyki dawnej i współczesne, nierzadko promując także utwory szczecińskich kompozytorów. W 1997 roku chór nagrał płytę z polskimi kolędami i pastorałkami. W lipcu 1998r. chór dziecięcy "Belcanto" zdobył pierwsze miejsce i główną nagrodę na XVI Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Cantoningros w Hiszpanii. Szczeciński chór jury Festiwalu jednomyślnie uznałao za rewelację tej imprezy spośród pozostałych 40 najlepszych zespołów spiewaczych świata. W 1999 roku "Belcanto" obchodzi jubileusz 25. lecia swojego istnienia.

Janusz Stalmierski - Urodził  się w Stargardzie Szczecińskim. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu - Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki w klasie prof. Andrzeja Koszewskiego. W 1983 r. wraz z kilkoma szczecińskimi muzykami utworzył Pomorską Grupę Kompozytorów, mającą na celu propagowanie twórczości najmłodszej generacji  kompozytorów polskich. W latach 1985 - 1987 zorganizowali oni trzy edycje Festiwalu Muzyki Współczesnej pod nazwą "Młoda Muzyka Polska". Twórczość kompozytorska Janusza Stalmierskiego obejmuje muzyke instrumentalną, wokalno - instrumentalną oraz muzyke wokalną, a jego działa wykonywane były na licznych festiwalach i koncertach symfonicznych w kraju i za granicą. W 1995 roku nagrał dla Polskiego Radia, wydaną następnie na płycie "Symfonię czterech snów" na sopran, mezzosopran, chór mieszany i orkiestrę. Od wielu lat Janusz Stalmierski jest również twórcą muzyki teatralnej, prezentowanej na scenach nie tylko szczecińskich teatrów. Wielu szczecinianom znany jest jako autor Hejnału Szczecina, od 1995r. odgrywanego codziennie w południe z okien miejskiego ratusza. Jest członkiem Związku Kompozytorów Polskich.

 

udostępnił: Wydział Kultury i Dziedzictwa Kulturowego, wytworzono: 2006/11/21, odpowiedzialny/a: Katarzyna Stoma, wprowadził/a: Katarzyna Ładniak, dnia: 2006/11/21 11:20:12
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Ładniak 2006/11/21 11:20:12 modyfikacja wartości
Katarzyna Ładniak 2006/11/21 10:56:27 nowa pozycja