Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77380248

Aktualna strona: 2229209

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. wkorzystania formuły partnerstwa publiczno-prywatnego tzw. PPP przy wykonywaniu inwestycji miejskich

Numer: 734
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/06/21 08:00:00

Szanowny Panie Prezydencie,
W wielu miastach Polski powstają projekty w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego tzw. PPP w trybie koncesji na roboty budowlane, we współpracy gminy np. konsorcjum firm. W tym trybie m.in. w Krakowie powstaje cmentarz, a ponadto zrealizowano już wiele innych miejskich inwestycji jak np. parking. Dobrym przykładem jest również Płock realizujący inwestycje budowy basenu w PPP, czy termomodernizacji. Dochodzą do mnie informacje ze sfery przedsiębiorców i sam odnoszę wrażenie, że władze Szczecina niepotrzebnie boją się wykorzystać formułę PPP przy realizacji inwestycji. Chciałbym nadmienić o pozytywnych zmianach w ustawie o PPP.
Proszę o dokonanie rzetelnej analizy oraz poinformowanie mnie o jej efektach w formie odpowiedzi na tę interpelację. Jakie inwestycje w Szczecinie będą mogły w przyszłości być realizowane w PPP. Proszę o zadbanie, aby formuła partnerstwa publiczno–prywatnego w naszym mieście była mile widziana, a Szczecin był bardziej otwarty na dobre dla mieszkańców rozwiązania.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Pawlicki Marcin Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Partnerstwa Publiczno-Prywatnego Ryszard Słoka - Sekretarz Miasta 2019/07/04   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin