Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. braku działań związanych z dezynfekcją miasta

Numer: 1341
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2020/03/31

Szanowny Panie Prezydencie, poniżej kilka nagłówków z ostatnich dni, z lokalnych mediów w Polsce. Niestety nie wszystkie samorządy rozpoczęły akcje dezynfekcji. Jak widzimy po przykładzie Chin jest to jedna z metod zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dokonuje się tego przy pomocy płynu dezynfekującego: chodniki, place, przejścia dla pieszych, przystanki - miejsca, w których zazwyczaj jest więcej osób. Dezynfekowane są kosze, poręcze i ławki. Płyn jest bezpieczny dla mieszkańców oraz zwierząt.

W Szczecinie do dziś miasto nie przeprowadzono dezynfekcji - pomimo apelu koleżanki radnej Agnieszki Kurzawy, która już 24 marca proponowała to Panu w interpelacji. Proszę o informacje jakie działania podjął Pan w tym zakresie?

  • "Firma Supersnow z Maniów dziś od godz. 18 dezynfekuje nowotarski Rynek i pobliskie ulice. - Chcemy włączyć się do walki z wirusem i zrobić coś dobrego - mówi dyr. Topolski".
  • "Sosnowiecki Miejski Zakład Usług Komunalnych rozpoczął na ogromną skalę dezynfekcję infrastruktury miejskiej. Odkażane są przejścia podziemne, windy i wiaty przystankowe." "Przejścia podziemne, windy, wiaty przystankowe od 25 marca będą odkażane".
  • "Najważniejsze punkty Krakowa codziennie dezynfekowane są przez pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Czyszczone są wszystkie pętle komunikacji miejskiej, przejścia podziemne, rejony aptek, poręcze, przystanki, stojaki rowerowe, kosze uliczne. W MPO zapewniają, że dezynfekcja odbywa się codziennie."
  • "W Katowicach trwają dezynfekcje ławek, przystanków, ale też miejskich szaletów. Te ostatnie odkażane są co dwie godziny. W środę, dezynfekowano małą architekturę na miejskich placach w centrum oraz w dzielnicach"
  • "Od dzisiaj (26 marca) pracownicy w specjalnych strojach ochronnych zajmują się odkażaniem Nowego Sącza. Takie rozwiązanie wdrożyło miasto i gmina Stary Sącz w ubiegłym tygodniu".
  • "Jak informuje Radio Poznań, urzędnicy zdecydowali się na przeprowadzanie dezynfekcji poznańskich przystanków autobusowych i tramwajowych. Miasto zakupi środki dezynfekujące, a samą dezynfekcją zajmą się strażacy ochotnicy".


Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Matecki Dariusz Prawo i Sprawiedliwość
udostępnił: , wytworzono: 2020/03/31, odpowiedzialny/a: , wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2020/03/31 14:23:06
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2020/03/31 14:23:06 nowa pozycja