Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77325960

Aktualna strona: 2225603

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. rekultywacji terenu po byłym wysypisku śmieci miasta Szczecin

Numer: 838
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/08/05 08:00:00

Szanowny Panie Prezydencie, na prośbę jednej z mieszkanek Pomorza Zachodniego kieruję do Pana interpelację ws. funkcjonującego w latach 1979-1989 w obrębie miejscowości Dołuje wysypiska śmieci, którego zarządcą jest MPO Szczecin. Na powierzchni 6 hektarów Szczecin składował tam opady przemysłowe i komunalne.

Obecnie mija 30 lat od kiedy wysypisko przestało funkcjonować i na terenie tym nic się nie dzieje, co więcej teren ten nie jest w żaden sposób zabezpieczony przez co bardzo często wyrzucane są tam nowe odpady i zaśmieca się ponownie okolicę. Kierownik Urzędu Rejonowego w Szczecinie zobowiązał decyzją z dnia 20.03.1998 r. Miejski Zakład Gospodarki Odpadami do przeprowadzenia rekultywacji. Od tego czasu nic się nie dzieje a wręcz dochodzi do degradacji środowiska.

W 2012 roku Wójt Gminy Dobra zwrócił się w oficjalnym piśmie do Prezydenta Miasta Szczecin z informacją o możliwość dofinansowania rekultywacji składowiska przez Narodowy Fundusz Gospodarki Wodnej, co stanowiłoby możliwość ostatecznego rozwiązania problemu z przeprowadzeniem rekultywacji. Pismo nie spotkało się żadną odpowiedzią ze strony Prezydenta Miasta Szczecin.

Proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

- Czy Gmina Miasto Szczecin podjęła działania do przeprowadzenia rekultywacji? W jakim czasie według założenia miała być przeprowadzona rekultywacja i co do dnia dzisiejszego zostało zrobione?

- Kiedy Gmina Miasto Szczecin rozpocznie prace związane z pełną rekultywacją?

- Czy Gmina Miasto Szczecin i Pan Prezydent wezmą odpowiedzialność, za obniżenie wartości gruntów znajdujących sie w pobliżu w związku z nie wykonaniem rekultywacji?

Proszę o szczegółowy opis sytuacji oraz odpowiedź na postawione pytania.
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Matecki Dariusz Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Gospodarki Komunalnej Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/08/19   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin