Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. zagospodarowania terenu wokół Syrenich Stawów

Numer: 562
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2019/04/04

Szanowny Panie Prezydencie,
proszę o rozpatrzenie kilku uwag dot. zmian w zagospodarowaniu terenu wokół Syrenich Stawów - przywrócenie tego miejsca mieszkańcom było bardzo dobrym pomysłem ale osoby, które spacerują tam z dziećmi zgłaszają uwagi dot. pojawiających się wulgaryzmów na zamontowanych tablicach (przykłady na poniższych zdjęciach), jeśli mają być tam prowadzone zajęcia edukacyjne, to służby miejskie muszą te napisy częściej usuwać, ewentualnie warto rozpatrzyć, czy montowanie takich tablic było dobrym pomysłem.

Na terenie obiektu brak jest szczegółowego regulaminu korzystania np. z materiałów edukacyjnych.

Rodzice spacerujący z dziećmi skarżą się również na częste libacje alkoholowe, które mają miejsce w drewnianych altankach - zarówno nietrzeźwa młodzież, jak i osoby bezdomne, szczególnie w godzinach wieczornych, zakłócają porządek publiczny w tym miejscu.
Proszę o wprowadzenie częstszych patroli Straży Miejskiej oraz odpowiedź na pytanie: czy system monitoringu miejskiego w tym miejscu już działa?

Proszę rozważyć również wprowadzenie zakazu palenia w drewnianych altanach.

ZDJĘCIE NR 1

ZDJĘCIE NR 2

ZDJĘCIE NR 3Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/04/04, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/04/04 08:06:29
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/04/04 08:06:29 modyfikacja wartości
Ewa Peryt 2019/04/04 07:59:35 nowa pozycja