Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. windykacji prowadzonych przez ZBILK / abolicji dla dłużników mieszkań komunalnych

Numer: 783
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/07/10 09:00:00

Szanowny Panie Prezydencie, proszę o następujące dane:
1) Proszę o wykaz wszystkich kancelarii prawnych, które obsługiwały ZBILK od 1 stycznia 2015 roku, wraz z załączeniem umów z tymi kancelariami oraz podaniem miesięcznej kwoty obsługi oraz zakresu obsługi.
2) Proszę o szczegółowe informacje dotyczące ilości windykacji przeprowadzonych względem lokatorów mieszkań należących do ZBILK'u od 1 stycznia 2015 roku (w ujęciu rocznym).
2a) Proszę o podanie kosztów poniesionych przez ZBILK/GMS na windykacje (w ujęciu rocznym od 1 stycznia 2015 roku),
2b) Proszę o informacje dotyczące kancelarii prawnych/prawników, którzy pobierali pieniądze z windykacji (w tym z kosztów sądowych) - w ujęciu rocznym od 1 stycznia 2015 roku.
2c) Czy znane są Panu prezydentowi sytuacje, w których kancelarie prawne obsługujące ZBILK mając pełną świadomość niemożności odzyskania pieniędzy i tak podejmowały się windykacji jedynie w celu uzyskania kosztów obsługi prawnej od miasta/ZBILKu?
3) Ile dzień dzisiejszy są winni miastu dłużnicy z mieszkań komunalnych?
4) Jaki procent windykacji kończy się sukcesem i odzyskaniem pełnej, należnej kwoty? (w ujęciu rocznym od 1 stycznia 2015 r.)
5) Ilu mieszkańców skorzystało z możliwości odpracowania długu? (Od 1 stycznia 2015 roku)
6) Czy GMS szykuje abolicję dla dłużników z mieszkań komunalnych? Czy dalej pozwoli zarabiać kancelariom prawniczym (olbrzymie - nasze - pieniądze) na długach, których najczęściej nie da się ściągnąć?
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Matecki Dariusz Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Mieszkalnictwa i Regulacji Stanów Prawnych Nieruchomości Daniel Wacinkiewicz - Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin 2019/07/26   Nie 

Lista załączników:

Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem