Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. powołania w Urzędzie Miasta punktu informacyjnego dot. przekształcenia użytkowania wieczystego we własność

Numer: 565
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/04/04

Szanowny Panie Prezydencie,

Zgodnie z nowymi przepisami z dniem 1 stycznia 2019 r. nastąpiło ustawowe przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo odrębnej własności gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe. Niestety, w styczniu 2019 r., radni Koalicji Obywatelskiej oraz Pańskiego ugrupowania zdecydowali o jedynie 60-procentowej bonifikacie za jednorazowe przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność.

Niestety nie uwzględnił Pan propozycji klubu radnych PiS dot. wprowadzenia 98-procentowej bonifikaty. Z racji wprowadzenia zmian w przepisach przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, które skutkują tym, że wojewodowie mają możliwość podwyższenia bonifikaty na przekształcenie użytkowania na gruntach Skarbu Państwa do bonifikaty ustalonej przez samorządy - ponownie apeluję o zmianę przepisów i wprowadzenie wyższej bonifikaty dla mieszkańców Szczecina.

Bardzo wielu mieszkańców naszego miasta, w szczególności osoby w starszym wieku, które nie korzystają z Internetu, nie wiedzą na czym polega przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo odrębnej własności gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe i nie wiedzą jak i na jakich zasadach mogą skorzystać z bonifikaty. Proszę Pana Prezydenta o powołanie w Urzędzie Miasta punktu informacyjnego dot. tych zagadnień oraz o druk materiałów informacyjnych (ulotek, plakatów) w tym zakresie.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/04/04, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/04/04 08:09:14
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/04/04 08:09:14 nowa pozycja