Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77420218

Aktualna strona: 2232010

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. powołania w Urzędzie Miasta punktu informacyjnego dot. przekształcenia użytkowania wieczystego we własność

Numer: 565
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/04/04 08:00:00

Szanowny Panie Prezydencie,

Zgodnie z nowymi przepisami z dniem 1 stycznia 2019 r. nastąpiło ustawowe przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo odrębnej własności gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe. Niestety, w styczniu 2019 r., radni Koalicji Obywatelskiej oraz Pańskiego ugrupowania zdecydowali o jedynie 60-procentowej bonifikacie za jednorazowe przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność.

Niestety nie uwzględnił Pan propozycji klubu radnych PiS dot. wprowadzenia 98-procentowej bonifikaty. Z racji wprowadzenia zmian w przepisach przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, które skutkują tym, że wojewodowie mają możliwość podwyższenia bonifikaty na przekształcenie użytkowania na gruntach Skarbu Państwa do bonifikaty ustalonej przez samorządy - ponownie apeluję o zmianę przepisów i wprowadzenie wyższej bonifikaty dla mieszkańców Szczecina.

Bardzo wielu mieszkańców naszego miasta, w szczególności osoby w starszym wieku, które nie korzystają z Internetu, nie wiedzą na czym polega przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo odrębnej własności gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe i nie wiedzą jak i na jakich zasadach mogą skorzystać z bonifikaty. Proszę Pana Prezydenta o powołanie w Urzędzie Miasta punktu informacyjnego dot. tych zagadnień oraz o druk materiałów informacyjnych (ulotek, plakatów) w tym zakresie.
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Matecki Dariusz Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Zasobu i Obrotu Nieruchomościami Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/04/18   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin