Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77340973

Aktualna strona: 2226545

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. pomysłu "Szczecin stolicą polsko-niemieckiej aglomeracji"?

Numer: 821
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/07/30 08:00:00

Szanowny Panie Prezydencie, w ogólnopolskich mediach (portal money.pl) czytamy, że "wielu Niemców chce, by miasto [Szczecin] zostało stolicą polsko-niemieckiej aglomeracji. Duża niemiecka gazeta sugeruje, że to świetne rozwiązanie. Zwłaszcza dla gmin z byłej NRD, którymi "Berlin się niezbyt interesuje".
Dalej czytamy, że "Projekt "szczecińska metropolia" mógłby być sfinansowany zarówno przez Berlin, jak i przez lokalne władze z Brandenburgii oraz Meklemburgii-Pomorza Przedniego"
Jednak najbardziej zadziwiające są słowa o konsultacjach pomijających polski rząd, z artykułu dowiadujemy się również: "Już w najbliższy czwartek ma na ten temat rozmawiać Manuela Schwesig, premier Meklemburgii z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego" oraz co najważniejsze w kontekście naszego miasta: "W Urzędzie Miasta słyszymy, że "faktycznie taki pomysł jest" - i że niebawem mamy poznać nieco więcej konkretów".
W kontekście słów wiceprzewodniczącego Rady Miasta Marcina Biskupskiego, Pańskiego koalicjanta: "honorujemy Niemców, bo Szczecin ma dłuższą historię jako miasto niemieckie, niż jako polskie…" proszę o pilne wytłumaczenie się z tego pomysłu.

Proszę o informacje czego ten projekt dotyczy, jakie rozmowy i z kim były na ten temat prowadzone, dlaczego mieszkańcy i radni nie byli o nich informowani.

Panie Prezydencie, nie damy Wam zrobić ze Szczecina "niemieckiej aglomeracji". 

 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Matecki Dariusz Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Prezydenta Miasta Daniel Wacinkiewicz - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/08/13   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin