Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. pomysłu "Szczecin stolicą polsko-niemieckiej aglomeracji"?

Numer: 821
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/07/30

Szanowny Panie Prezydencie, w ogólnopolskich mediach (portal money.pl) czytamy, że "wielu Niemców chce, by miasto [Szczecin] zostało stolicą polsko-niemieckiej aglomeracji. Duża niemiecka gazeta sugeruje, że to świetne rozwiązanie. Zwłaszcza dla gmin z byłej NRD, którymi "Berlin się niezbyt interesuje".
Dalej czytamy, że "Projekt "szczecińska metropolia" mógłby być sfinansowany zarówno przez Berlin, jak i przez lokalne władze z Brandenburgii oraz Meklemburgii-Pomorza Przedniego"
Jednak najbardziej zadziwiające są słowa o konsultacjach pomijających polski rząd, z artykułu dowiadujemy się również: "Już w najbliższy czwartek ma na ten temat rozmawiać Manuela Schwesig, premier Meklemburgii z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego" oraz co najważniejsze w kontekście naszego miasta: "W Urzędzie Miasta słyszymy, że "faktycznie taki pomysł jest" - i że niebawem mamy poznać nieco więcej konkretów".
W kontekście słów wiceprzewodniczącego Rady Miasta Marcina Biskupskiego, Pańskiego koalicjanta: "honorujemy Niemców, bo Szczecin ma dłuższą historię jako miasto niemieckie, niż jako polskie…" proszę o pilne wytłumaczenie się z tego pomysłu.

Proszę o informacje czego ten projekt dotyczy, jakie rozmowy i z kim były na ten temat prowadzone, dlaczego mieszkańcy i radni nie byli o nich informowani.

Panie Prezydencie, nie damy Wam zrobić ze Szczecina "niemieckiej aglomeracji". 

 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/07/30, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/07/30 08:41:59
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/07/30 08:41:59 modyfikacja wartości
Ewa Peryt 2019/07/30 08:24:02 nowa pozycja