Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77405102

Aktualna strona: 2230976

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. inwestycji Różane Ogrody na Kijewie

Numer: 807
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/07/22 09:00:00

Szanowny Panie Prezydencie, jednym z wygranych projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego były Różane Ogrody na Kijewie, inwestycja kosztowała miasto 120 tys. złotych. Niestety przez zaniedbanie służb miejskich mieszkańcy Szczecina i osoby wjeżdżające do miasta nie mogli długo cieszyć oczu pięknymi kwiatami.
Pomysłodawcy projektu, mieszkańcy Kijewa już w ubiegłym roku pisali do Biura Dialogu Obywatelskiego (które zajmuje się SBO) o tym, że róże i jałowce wysychają i są zaniedbane. Po ich interwencji późną jesienią 2018 roku pracownicy ZUK-u wyrwali uschnięte rośliny, zostawiając puste place.
Wiosną 2019 roku mieszkańcy złożyli skargę na działalność ZUK informując, że służby miejskie nie wywiązują się ze swoich obowiązków - nie uzupełniły braków po zniszczonych roślinach. Niestety, Pański koalicjant Łukasz Kadłubowski - Przewodniczący Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta przygotował uchwałę odrzucającą skargę jako bezzasadną, motywując to tym, że ubytki wynikają z kradzieży (kto miałby ukraść uschnięte badyle?).
Pomysłodawcy pomysłu w SBO prowadzili dokumentację fotograficzną tego zadania, z której wynika, że informacje dot. kradzieży roślin są pomawianiem mieszkańców Szczecina.
- Proszę o następujące informacje; na jakiej podstawie koalicja rządząca miastem w uchwale RM oskarża mieszkańców o kradzież wyschniętych roślin? Czy w imieniu GMS ta „kradzież” została zgłoszona do organów ścigania?
- Czy zaniedbania ZUK-u w zakresie ochrony roślin próbuje się przykryć zarzutami kradzieży wobec mieszkańców Szczecina?
- Proszę o informacje czy inwestycja była objęta ubezpieczeniem, kiedy zostanie przywrócona do należytego stanu?

 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Matecki Dariusz Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Gospodarki Komunalnej Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/08/07   Nie 

Lista załączników:

Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin