Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. oświetlenia ulicy Świętochowskiego na osiedlu Bukowe Klęskowo

Numer: 509
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2019/03/14

Szanowny Panie Prezydencie, proszę o informację na kiedy planowane jest oświetlenie ulicy Świętochowskiego (na osiedlu Bukowe Klęskowo) oraz przebudowa samej drogi, która na dzień dzisiejszy jest bardzo wąska i nie ma pobocza, co stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia poruszających się nią osób.

Mieszkańcy Kijewka oraz Rada Osiedla od wielu lat zabiegają o poprawę infrastruktury na tamtym terenie. Ulica Świętochowskiego jest główną drogą dojazdową do wielu domów i ogrodów działkowych. Chodzą tamtędy dzieci do szkół oraz mieszkańcy. Brak jest w tamtym rejonie jakiejkolwiek komunikacji miejskiej. Apeluję aby wsłuchał się Pan w głos lokalnej społeczności osiedla Kijewko.

Mieszkańcy przesłali mi zdjęcia jak droga wygląda nocą, zachęcam Pana Prezydenta do pojechania tam i przejścia się nią pieszo po zmroku - w odpowiedzi na zapytanie proszę napisać, czy było bezpiecznie i czy przeszedłby się tam Pan np. z wózkiem z małym dzieckiem.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Załączniki:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/03/14, odpowiedzialny/a: Marzena Arciszewska, wprowadził/a: Marzena Arciszewska, dnia: 2019/03/14 08:56:21
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marzena Arciszewska 2019/03/14 08:56:21 modyfikacja wartości
Marzena Arciszewska 2019/03/14 08:48:07 nowa pozycja