Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. pomocy mieszkańcom kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej

Numer: 972
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/09/25

Szanowny Panie Prezydencie,

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej żyją w ustawicznym strachu. Mieszkający w lokalu komunalnym  zatruwają im niemal każdy dzień, urządzają libacje alkoholowe, które ciągną się do późnych godzin nocnych. Wrzaskom, wyzwiskom, awanturom nie ma końca Zakrwawione ściany, korytarze całe w moczu, wymiociny, a nawet fekalia na klatce schodowej są tam niemal na porządku dziennym (załączam zdjęcia).

Wiele rodzin żyjących w tej kamienicy wychowuje małe dzieci - proszę o informacje jak miasto chroni swoich lokatorów przed tego typu agresywnymi najemcami? Ilu takich lokatorów zostało eksmitowanych od 1 stycznia 2015 roku? Jak wygląda procedura ich eksmisji?

Mieszkańcy skarżą się również, że w przypadku zgłaszania zakłócania ciszy nocnej, niszczenia mienia publicznego, libacji alkoholowych na klatce schodowej - pojawiają się wobec nich groźby karalne. Proszę o pilną (we współpracy ze Strażą Miejską) interwencję w tej sprawie.

zdjęcie 1

zdjęcie 2

zdjęcie 3

zdjęcie 4

zdjęcie 5

zdjęcie 6

zdjęcie 7

zdjęcie 8

zdjęcie 9


 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/09/25, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/09/25 08:43:27
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/09/25 08:43:27 nowa pozycja