Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. organizacji debaty o Okrągłym Stole przez skrajną organizację

Numer: 760
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2019/06/27

Szanowny Panie Prezydencie, proszę o informacje dotyczące projektu "Okrągłe Stoły". Czym był/będzie ten projekt? Jakie były/będą jego całościowe koszty?

W rejestrze umów zawartych przez Gminę Miasto Szczecin - Urząd Miasta Szczecin widnieje pozycja: "realizacja projektu "Okrągłe Stoły" składającego się z publicznej debaty w Szczecinie, a także kampanii promocyjnej projektu", podmiot AGORA S.A. otrzymał z publicznych pieniędzy kwotę 18 500 PLN.

Proszę o udostępnienie tej umowy, w jakim trybie została zawarta, co zdecydowało, że wybrano akurat tę firmę? Dlaczego firma, która znana jest ze skrajnych poglądów, zaangażowania politycznego, która przegrała wiele procesów sądowych za kłamstwa ma być odpowiedzialna za organizowanie debaty historycznej? To tak jakby debatę o nazizmie w III Rzeszy organizowało NPD albo debatę o demokracji w Rosji partia Jedna Rosja.

Tego typu wydarzenia powinny być organizowane przez podmioty apolityczne, które zapewnią pluralizm opinii, które nie są zaangażowane historycznie - chyba nie trzeba Panu Prezydentowi przypominać, że to właśnie "Gazeta Wyborcza" wielokrotnie stawała w obronie funkcjonariuszy komunistycznego aparatu represji a redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" należącej do AGORY komunistycznego zbrodniarza Czesława Kiszczaka nazwał "człowiekiem honoru".
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Matecki Dariusz Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Prezydenta Miasta Daniel Wacinkiewicz - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/07/02 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/06/27, odpowiedzialny/a: Marzena Arciszewska, wprowadził/a: Marzena Arciszewska, dnia: 2019/06/27 12:03:42
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marzena Arciszewska 2019/06/27 12:03:42 nowa pozycja