Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77405173

Aktualna strona: 2230993

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. kosztów i skuteczności strategii marki "Floating Garden 2050"

Numer: 992
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/10/16 08:00:00

Szanowny Panie Prezydencie, na stronie https://www.szczecin.eu/marka/strategia_marki, na której zasadność wprowadzenia długoterminowej strategii zarządzania marką i wybór marki "Floating Garden 2050" uzasadniono tym, że "miastu przeszkadzał wizerunek portowy i przemysłowy". I faktycznie, w trakcie Pańskich rządów doprowadzono do upadku Stoczni Szczecińskiej i ze Szczecina zniknęło bardzo wiele zakładów przemysłowych. Co mamy w zamian?

Jaka jest znajomość marki Floating Garden po wielu latach od jej wprowadzenia? Cytując artykuł Mariusza Rabendy "Na ile już jesteśmy Floating Garden? Remanent na siedmiolecie wprowadzenia marki" z 2015 roku, opublikowany w "Gazecie Wyborczej": "Respondenci bez wspomagania musieli podać hasło jakiegokolwiek miasta, które pamiętają. W sumie wymienili tylko 13 miast (z 915 w Polsce) i ich haseł. Wśród nich Szczecin, ale... Okazało się, że slogan Floating Garden, którym od siedmiu lat promuje się Szczecin, wymieniło zaledwie 0,6 proc. pytanych - czyli siedem (!) osób".

Jaka jest zatem znajomość i świadomość marki po wielu latach jej funkcjonowania, zarówno w Polsce jak i na świecie? Czy zostały przeprowadzone kolejne badania w tym zakresie?

Proszę o wykazanie łącznych, całościowych kosztów wprowadzenia tej marki od chwili jej powstania do dnia dzisiejszego. Proszę o wyszczególnienie jakie kwoty zostały na co przeznaczone.

Wielu mieszkańców pyta dlaczego urzędnicy miejscy noszą znaczki z napisem "Stettin 2050", bo tak odczytywane jest logo marki. Zdaję sobie sprawę, że jest to zapis w międzynarodowym alfabecie fonetycznym (IPA) ale bardzo wielu mieszkańców widzi w tym niemiecką nazwę naszego miasta. Czy urzędnicy miejscy (w szczególności obsługujący interesantów) mają służbowy obowiązek noszenia na ubraniu tego logo? Jeśli tak, to dlaczego? Na jakiej podstawie prawnej?

Czy planowane są zmiany w strategii marki "Floating Garden 2050"? Np., czy planuje się powrót do czerwono-niebieskich barw miasta?

Proszę wskazać jakie inwestycje są planowane w ramach wdrażania w Szczecinie marki "Floating Garden" a jakie zostały już zrealizowane.
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Matecki Dariusz Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Prezydenta Miasta Daniel Wacinkiewicz - Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin 2019/11/12   Nie 

Lista załączników:

Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin