Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. odśnieżania ulic i posypywania piaskiem chodników

Numer: 2146
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Zapytanie
Data wpływu: 2021/01/18

Szanowny Panie Prezydencie,
na jednej ze stron dot. Szczecina na Facebooku zapytano mieszkańców, czy chodniki w pobliżu ich miejsca zamieszkania są posypywane piaskiem. Bardzo szybko pojawiły się odpowiedzi, że w Szczecinie chodniki nie są należycie przygotowane na warunki zimowe.
Poniżej kilka wybranych odpowiedzi (jak w oryginale):

"Budziszyńska", "Jagiellońska od 24-26 oficyny - niema jak wyjść z klatek do śmietników", "Tarczowa... chodnik i ulica !!! ULICA POD GÓRKĘ", "Włościańska", "Rubinowa", "Kadłubka i okolice", "Wszystkie przystanki komunikacji miejskiej. Najwyraźniej ZDITM czeka na odwilż licząc że do tego czasu nikt się nie połamie", "Mazurka, Śląska można się połamać", "Pomorzany pętla tramwajowa", "Na ul.Nałkowskiej od nr 2 do 10", "Rugiańska 71 przystanek autobusowy", "Sciegiennego przy Boh. Warszawy, Bolesława Śmiałego", "Niebuszewo, Dembowskiego, Rynkowa, Cegielskiego, Marcina...", "Herbaciana, Jeżynowa".

Proszę o szczegółowe informacje dot. odśnieżania ulic i chodników w Szczecinie, posypywania piaskiem/solą chodników - przede wszystkim;
- kto za to odpowiada? ilu pracowników jest do tego oddelegowanych?
- które miejsca w pierwszej kolejności są odśnieżane?
- czy istnieje harmonogram odśnieżania/posypywania piaskiem?
- w jaki sposób ZDiTM dba o odśnieżanie/posypywanie piaskiem przy przystankach? jakie prace w tym zakresie zostały wykonane w poprzednim tygodniu?Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2021/01/18, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2021/01/18 14:15:06
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2021/01/18 14:15:06 nowa pozycja