Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. „wizji zero” – 0 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

Numer: 204
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/01/23

Szanowny Panie Prezydencie,
na szczecińskich ulicach dochodzi do coraz większej liczby wypadków z udziałem pieszych. Niestety bardzo często wypadki te występują na przejściach dla pieszych, które są niewystarczająca oznakowane lub niedoświetlone. W związku z powyższym proszę o odpowiedz na następujące pytania:
1. Ile wypadków drogowych z udziałem pieszych miało miejsce na terenie Szczecina w 2018 r.? Ile z nich było śmiertelnych?
2. Ile z tych zdarzeń miało miejsce na przejściach dla pieszych? Proszę o wskazanie miejsc, gdzie wypadki drogowe się powtarzały, w szczególności proszę o ujęcie następujących przejść:
- ul. Duńska na wysokości sklepu Tesco
- skrzyżowanie ul. Wilczej i Jarogniewa na wysokości Stawu Brodowskiego
- zjazd z Ronda Szarych Szeregów w ul. Wielkopolską
3. Jakie działania zamierza podjąć Gmina Miasto Szczecin w celu zrealizowania tzw. wizja 0” – czyli zero wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym na terenie Szczecina?
Ponadto, proszę o podjęcie działań mających na celu naprawę infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo i odmalowanie pasów na przejściu dla pieszych przy ul. Duńskiej.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/01/23, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/01/23 08:29:33
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/01/23 08:29:33 nowa pozycja