Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77495094

Aktualna strona: 2237088

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. cmentarza przy ul. Bronowickiej

Numer: 138
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/01/11 08:00:00

Cmentarz przy ul. Bronowickiej ma stanowić miejsce pochówków, odciążając Cmentarz Centralny, który jest z ograniczoną już powierzchnią terenu. Jest to bardzo kosztowna inwestycja oscylująca w granicach 25 milionów, a w pamięci mieszkańców Szczecina nekropolia została owiana złą sławą.
W związku z wieloma wątpliwościami i niechęcią mieszkańców Szczecina do wyboru nowej nekropolii do pochówku bliskich, proszę o informacje:
1. Jakie działania ma zamiar podjąć Prezydent Szczecina w sprawie nawierzchni dróg w alejkach na cmentarzu przy ul. Bronowickiej, które w ostatnim czasie ponownie stały się miękkie i błotniste, przez co utrudniają poruszanie się po terenie cmentarza. Czy jest możliwość utwardzenia dróg i doprowadzenia ich do stanu użyteczności.
2. Proszę o przedstawienie harmonogramu zaplanowanych remontów, pielęgnowania obszaru cmentarza, gdyż powierzchnie ścian urnowych mają widoczną pleśń i grzyb, a drzewa zarastają dojścia alejek (załączniki - zdjęcia)
3. Proszę o informacje dot. liczby pochówków na cmentarzu przy ul. Bronowickiej w każdym roku od rozpoczęcia jego działalności.
4. W związku z popularyzacją przez magistrat cmentarza przy ul. Bronowickiej, proszę o informację, czy jest planowane dodatkowe połączenie komunikacji miejskiej, lub zwiększenie częstotliwości obecnej linii 62, gdyż kursy odbywają się raz na godzinę lub wcale, co może tworzyć problem komunikacyjny dla osób nieposiadających samochodu.
5. Czy budowa kaplicy ceremonialnej na terenie Cmentarza Zachodniego zostanie zrealizowana i w jakim czasie.
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Kurzawa Agnieszka Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Gospodarki Komunalnej Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/01/24   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin