Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 77495138

Aktualna strona: 2237098

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. poprawy warunków pracy pracowników Urzędu Miasta poprzez montaż klimatyzacji

Numer: 709
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/06/12 13:00:00

Zgodnie z § 53 regulaminu Rady Miasta Szczecin składam interpelację w sprawie poprawy warunków pracy pracowników Urzędu Miasta poprzez montaż klimatyzacji.

W związku z falami upałów występującymi w okresie letnim zwracam się z prośbą o stopniowy lecz sukcesywny montaż klimatyzacji w budynku Urzędu Miasta w celu poprawy warunków pracy pracowników Urzędu oraz interesantów. Obecnie budynek Urzędu Miasta w niemal całości pozbawiony jest systemu klimatyzacji, co w miesiącach letnich, przy bardzo wysokich temperaturach znacznie utrudnia pracę pracownikom Urzędu Miasta, a wręcz uwłacza godności osób przebywających w budynku codziennie po kilka godzin. Oczywistym jest fakt, że montaż klimatyzacji we wszystkich pomieszczeniach budynku w krótkim czasie jest niemożliwy, dlatego należałoby w trybie pilnym, w pierwszej kolejności wykonać klimatyzację w pomieszczeniach najbardziej nasłonecznionych czyli znajdujących się od strony południowej i południowo-zachodniej budynku Urzędu Miasta. Należy podkreślić, że od kilku lat obserwujemy znaczny wzrost temperatur w miesiącach letnich utrzymujący się niemalże od początku wiosny do późnej jesieni. Taki stan rzeczy powoduje, iż w nieklimatyzowanych pomieszczeniach temperatura osiąga bardzo wysokie wartości. Należy pamiętać, że przekroczenie norm temperaturowych może stanowić zagrożenie życia lub zdrowia człowieka.
Mając na uwadze powyższe wnoszę o zapewnienie w możliwie jak najszybszym czasie klimatyzacji w pomieszczeniach Urzędu Miasta.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Stankiewicz Robert Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Obsługi Urzędu Ryszard Słoka - Sekretarz Miasta 2019/06/25   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin