Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. poprawy warunków pracy pracowników Urzędu Miasta poprzez montaż klimatyzacji

Numer: 709
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/06/12

Zgodnie z § 53 regulaminu Rady Miasta Szczecin składam interpelację w sprawie poprawy warunków pracy pracowników Urzędu Miasta poprzez montaż klimatyzacji.

W związku z falami upałów występującymi w okresie letnim zwracam się z prośbą o stopniowy lecz sukcesywny montaż klimatyzacji w budynku Urzędu Miasta w celu poprawy warunków pracy pracowników Urzędu oraz interesantów. Obecnie budynek Urzędu Miasta w niemal całości pozbawiony jest systemu klimatyzacji, co w miesiącach letnich, przy bardzo wysokich temperaturach znacznie utrudnia pracę pracownikom Urzędu Miasta, a wręcz uwłacza godności osób przebywających w budynku codziennie po kilka godzin. Oczywistym jest fakt, że montaż klimatyzacji we wszystkich pomieszczeniach budynku w krótkim czasie jest niemożliwy, dlatego należałoby w trybie pilnym, w pierwszej kolejności wykonać klimatyzację w pomieszczeniach najbardziej nasłonecznionych czyli znajdujących się od strony południowej i południowo-zachodniej budynku Urzędu Miasta. Należy podkreślić, że od kilku lat obserwujemy znaczny wzrost temperatur w miesiącach letnich utrzymujący się niemalże od początku wiosny do późnej jesieni. Taki stan rzeczy powoduje, iż w nieklimatyzowanych pomieszczeniach temperatura osiąga bardzo wysokie wartości. Należy pamiętać, że przekroczenie norm temperaturowych może stanowić zagrożenie życia lub zdrowia człowieka.
Mając na uwadze powyższe wnoszę o zapewnienie w możliwie jak najszybszym czasie klimatyzacji w pomieszczeniach Urzędu Miasta.Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/06/12, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/06/12 13:51:00
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/06/12 13:51:00 nowa pozycja