Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. prac remontowych na basenie olimpijskim

Numer: 3912
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2022/04/28

Panie Prezydencie,

W dniu 31 stycznia 2022r. podczas posiedzenia KBPiS poświęconego bezpieczeństwu na basenie olimpijskim przedstawiciele dyrekcji MOSRiR przekazali radnym informację, że do końca lutego będzie wykonana ekspertyza, potem przygotowana oferta prac remontowych, kosztorys i harmonogram prac. Przyjęto wniosek o zabezpieczenie w budżecie Miasta środków na sfinansowanie kosztów remontu.
Radni przyjęli też jednogłośnie wniosek, by dyrekcja MOSRiR przekazywała co dwa tygodnie sprawozdanie z przebiegu prac remontowych dla KBPiS i KBiM. Uczestniczący w posiedzeniu wicedyrektor MOSRiR Karol Rezler zapewnił, że nie będzie żadnych problemów w przekazywaniu tych sprawozdań. Panie Prezydencie od tego czasu mija trzeci miesiąc, a członkowie obu Komisji nie otrzymują absolutnie żadnych informacji w tej sprawie. Wiemy natomiast, że efektem tamtego posiedzenia była ogromna mobilizacja osób zaangażowanych w remont, czego efektem jest uruchomienie pływalni (czekało na to prawie półtora tysiąca jej użytkowników). 
Ale wiemy także, że nie są czynne:
– siłownia ogólna;
– siłownia specjalistyczna;
– zakład rehabilitacji i odnowy;
– a i sama pływalnia działa tylko w ograniczonym zakresie.

Panie Prezydencie, Ministerstwo Sportu i nasze Miasto zainwestowało w ten obiekt ponad 62 mln zł. Warto się zastanowić dlaczego zaledwie po 10 – ciu latach funkcjonowania jest on w takim stanie. W imieniu obu Komisji oczekuję bieżących informacji o przebiegu prac remontowych.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2022/04/28, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2022/04/28 14:58:27
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2022/04/28 14:58:27 nowa pozycja