Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. problemów komunikacyjnych w trakcie trwania Pyromagic

Numer: 877
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/08/12

Szanowny Panie Prezydencie,
w miniony weekend odbywał się festiwal sztucznych ogni Pyromagic. Impreza, która przyciąga setki tysięcy osób do oglądania fajerwerków, generuje również ogromne obciążenie komunikacyjne dla osiedli Starego Miasto, Drzetowo-Grabowo, Śródmieście i Centrum. Oprócz korków przed i zaraz po pokazie wspomniane osiedla przeżywały zmasowany najazd, niewłaściwie zaparkowanych samochodów. Zniszczone zostały tereny zielone, na zniszczenie narażone zostały chodniki, pozastawiane były przejścia dla pieszych. Praktycznie nie było możliwości połączyć się, ze Strażą Miejską. W związku z powyższym proszę o odpowiedź na poniższe zagadnienia:

1. Czy Gmina Miasto Szczecina przygotowała na czas Pyromagic dodatkowe połączenia tramwajowe i autobusowe z wyznaczonymi strefami do parkowania poza centrum miasta, tak aby mieszkańcy mogli na miejsce festiwalu dotrzeć komunikacją zbiorową?

2. Ile zgłoszeń do Straży Miejskiej wpłynęło w trakcie trwania Pyromagic?

3. Ile interwencji dotyczących niewłaściwego parkowania podjęła Straż Miejska w trakcie trwania Pyromagic? W ilu z nich skorzystano z lawety?

4. Ile patroli Straży Miejskiej było aktywnych w trakcie Pyromagic?

5. Jaki jest średni czas oczekiwania na połączenie z dyżurnym Straży Miejskiej?
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/08/12, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/08/12 12:49:33
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/08/12 12:49:33 nowa pozycja